Monowizja

Monowizja stosowana jest w leczeniu starczowzroczności. Każde oko poddawane jest innej korekcji siły załamywania światła w celu przygotowania jednego oka do widzenia na dalekie, a drugiego na bliskie odległości. W skrócie: sztucznie tworzone jest jedno krótkowzroczne i jedno dalekowzroczne oko!

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas:

+48 221 201 690

Lub umów wizytę online:

Umów wizytę

Efektywne leczenie starczowzroczności metodą monowizji

Oko przewodnie korygowane jest do dali, drugie do bliży.

Oko przewodnie korygowane jest do dali, drugie do bliży. Preferencje Pacjenta poznawane są jeszcze przed operacją, za pomocą symulacji z okularami próbnymi lub soczewkami kontaktowymi. Ostatecznie, w zależności od wykonywanego zawodu i osobistych odczuć, Pacjent sam decyduje, czy monowizja jest dla niego odpowiednia.

Monowizja może być przeprowadzona na różne sposoby: soczewkami kontaktowymi, poprzez leczenie laserem okulistycznym lub implantami soczewek wewnątrzgałkowych. Monowizji najczęściej poddają się osoby w wieku między 35 a 65 rokiem życia.

W idealnych przypadkach, w wyniku monowizji można osiągnąć wysoki stopień niezależności od okularów lub okularów do czytania. Średnim wynikiem jest zmniejszenie upośledzenia wzroku, z czym wiąże się zmniejszenie liczby dioptrii w pomocach do czytani

Przebieg operacji

Przed zabiegiem przeprowadzana jest próba soczewek kontaktowych dostosowanych do potrzeb Pacjenta jako symulacja możliwego do osiągnięcia wyniku zabiegu. Trwa ona przez okres od jednego do dwóch tygodni i na jej podstawie ocenia się, czy zabieg monowizji jest odpowiednią opcją dla danego Pacjenta.

W przypadku zabiegu monowizji, Pacjent poddaje się operacji metodą Femto-LASIK, implantacji soczewek fakijnych lub wymianie soczewki. Wszystkie metody korygują dominujące oko do patrzenia do dali, a niedominujące oko do bliży.

Ważne informacje

Rozdzielenie funkcji oczu jest zwykle dobrze przyjmowane – oczy doskonale ze sobą współpracują, a ogólny obraz jest wyraźnie odbierany przez mózg. Chociaż występują pewne oddziaływania na widzenie przestrzenne, nie są one szkodliwe dla większości wykonywanych czynności. W zależności od życzeń i osobistych preferencji Pacjenta, już podczas badania wstępnego lub symulacji soczewek, Pacjent jest w stanie określić, czy ta metoda jest dla niego odpowiednia.

W każdym przypadku mózg zawsze potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowych warunków. Jeśli rezultat zabiegu nie jest w pełni zadowalający, oczy mogą zostać później dostosowane do patrzenia do dali. Dla bliskich odległości potrzebne są wówczas okulary do czytania.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Jesteśmy centrum referencyjnym firmy Schwind

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

Posiadamy Europejski poziom leczenia

Powstanie SwissLaser to powrót dr. Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Lokalizacje kliniki okulistycznej SwissLaser

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Nasza lokalizacja

Nasza klinika okulistyczna znajduje się w doskonałej lokalizacji w pobliżu Galerii Mokotowskiej. Badanie możesz wykonać podczas zakupów!


SwissLaser (Horizon Plaza)
ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

Umów wizytę