Przebieg operacji

W pierwszej fazie mierzymy oko aberrometrem, by w ten sposób ustalić jego indywidualną topografię i wady wzroku. Na podstawie uzyskanych danych obliczamy, w jaki sposób należy skorygować rogówkę laserem. Pomiar czoła fali jest zatem szablonem dla profilu ablacji rogówki.

Podczas gdy eye tracker śledzi oko i wyrównuje nawet najmniejsze ruchy, laser excimerowy usuwa warstwy komórek z najwyższą precyzją. Używanie zindywidualizowanych metod polepsza jakość widzenia, a nawet polepsza wzrok w porównaniu do dotychczasowego wyniku osiągniętego za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych!

Aby chronić oczy przed działaniem czynników środowiska zewnętrznego, pacjentom wkładane są soczewki kontaktowe o wysokiej tleno-przepuszczalności, które lekarz usuwa następnego dnia.

Ważne informacje

Jeśli do oka wpadają równoległe promienie światła, to w idealnym przypadku — a więc bez aberracji — są one ogniskowane dokładnie w jednym punkcie. W oku miarowym punkt ten znajduje się w obrębie siatkówki. Jednak prawie nigdy tak się nie dzieje: czoła fal po przejściu przez rogówkę i soczewkę odbiegają od idealnego kształtu, każde oko ma indywidualne krzywizny i zaburzenia optyczne. W wyniku tego punkt obrazowy może być rozmyty.

Takich zaburzeń nie można korygować okularami lub soczewkami kontaktowymi, ponieważ korekta musi być dokonywana bezpośrednio w oku. Jedynym rozwiązaniem jest korekcja w refrakcyjnej chirurgii rogówki z użyciem lasera excimerowego. Metodami LASIK lub LASEK aberracje wyższego rzędu są korygowane z bardzo dużą precyzją!

Metodzie Wavefront najlepiej poddają się krótkowzrocznośćdalekowzroczność i astygmatyzm.
Najczęstszy zakres krygowanych wad:

  • krótkowzroczność od -0,5 do -10 dioptrii,
  • nadwzroczność od +0,5 do +4,0 dioptrii,
  • astygmatyzm do 6,0 cylindrów.

Podany zakres jest orientacyjny, decyzję o sensowności i bezpieczeństwie zabiegu zawsze podejmuje lekarz na podstawie szczegółowego wywiadu i precyzyjnych badań wstępnych.

Czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest bolesny?

Co wpływa na wybór odpowiedniego zabiegu dla naszych pacjentów?

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić

JESTEŚMY CENTRUM REFERENCYJNYM FIRMY SCHWIND

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

map of europe with our clinics

POSIADAMY EUROPEJSKI POZIOM LECZENIA

Powstanie SwissLaser to powrót dr Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Dr Victor Derhartunian otrzymał nagrodę Patients’ Choice Award 2018.

Najważniejsze to wybrać metodę właściwą dla Twojej wady wzroku. Podczas wstępnej konsultacji, zaproponujemy odpowiednią technikę korekcji laserowej.

 

Umawiam się na wstępną konsultację