Urządzenie medyczne E-EYE zaprojektowane specjalnie do leczenia Zespołu Suchego Oka, które spowodowane jest dysfunkcją gruczołów Meiboma. E-EYE generuje wielobarwne polichromatyczne światło pulsacyjne korzystając z nowej technologii IRPL® (Intense Regulated Pulsed Light).

Technologia ta pozwala na wytworzenie sekwencji jednolitych i skalibrowanych impulsów światła, emituje tzw. zimne światło, które w pełni bezpieczny sposób stymuluje gruczoły Meiboma. W odpowiedzi na stymulację następuje wznowienie wydzielania lipidów polarnych oraz tłuszczów niepolarnych, co skutkuje przywróceniem normalnej struktury filmu łzowego i stopniowym ustąpieniem objawów ZSO. Innymi słowy: E-EYE stymuluje gruczoły łzowe do pracy. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i całkowicie nieszkodliwy dla gałki ocznej.

Podczas zabiegu E-EYE, który trwa kilka minut, pacjent zostaje ułożony w fotelu zabiegowym a jego oczy są osłaniane specjalnym zabezpieczeniem EYE MASK. Na policzkach i w okolicy skroni rozprowadzony zostaje specjalny hydrożel. Lekarz aplikuje serię pięciu błysków dla każdego oka, począwszy od wewnętrznego kącika oka, a kończąc na okolicy skron. Na koniec usuwa się żel i przemywa skórę wodą.

Wysoka skuteczność urządzenia E-EYE

Badania kliniczne przeprowadzone we Francji, Nowej Zelandii i Chinach, wykazały wysoką skuteczność urządzenia już po pierwszym zabiegu leczenia Zespołu Suchego Oka. Prawidłowa funkcja gruczołów Meiboma została przywrócona po kilku godzinach od interwencji urządzeniem E-EYE. Skuteczność zabiegu sięga 75-80%, a aż 90% pacjentów odczuwa zdecydowane ustąpienie objawów już po dwukrotnym zabiegu. Efekt utrzymuje się od 7 miesięcy do 2 lat.

Urządzenie E-EYE jest gotowe do użycia w ciągu kilku sekund: nie wymaga wstępnego podgrzewania ani konserwacji innej niż czyszczenie głowicy. E-Eye ma wbudowany zintegrowany system, który umożliwia przeprowadzenie procesu walidacji krok po kroku w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Urządzenie ma kolorowy ekran dotykowy, w którym można łatwo ustawić parametry. Co ważne, urządzenie E-EYE wyposażone jest w kartę chipową, która limituje liczbę wykonanych błysków. Oznacza to, że jednej karty i jednej lampy można wykonać 500 błysków, czyli obsłużyć 50 pacjentów. Po tym czasie karta i lampa nie podejmują współpracy. To gwarantuje maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Najważniejsze to wybrać metodę właściwą dla Twojej wady wzroku. Podczas darmowych konsultacji, zaproponujemy odpowiednią technikę korekcji laserowej.

 

Umawiam się na konsultację