W nowoczesnej metodzie FEMTO-LASIK rogówka jest otwierana wysokoprecyzyjnym laserem femtosekundowym. Praca lasera sterowana jest komputerowo, chirurg ma do dyspozycji także mikroskop, co gwarantuje maksymalną precyzję oraz wybór średnicy grubości separowanego płatka rogówki. Płatek jest unoszony na „zawiasie” tak, aby umożliwić poddanie rogówki modelowaniu przy pomocy lasera excimerowego.
W mikrosoczewkowej metodzie SMARTSIGHT wykorzystujemy technologii bezpłatkowej. Przy pomocy lasera femtosekundowego w tkance śródmiąższowej rogówki wytwarzana jest mikrosoczewka, która następnie jest usuwana poprzez mikronacięcie w rogówce. Poprawa wzroku następuje od razu po ekstrakcji mikrosoczewki.
Zabiegi powierzchniowe polegają na usunięciu górnej warstwy komórkowej rogówki (nabłonka), a następnie odpowiednim wymodelowaniu leżącej pod nią tkanki rogówki za pomocą lasera excimerowego. W metodach powierzchniowych usunięty nabłonek ulega naturalnej odbudowie po zabiegu.
PRESBYMAX (bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki) to maksymalnie zindywidualizowany profil laserowej korekcji wzroku w przypadku starczowzroczności ze współwystępującymi wadami wzroku ( w zakresie od – 7,0 dioptrii do +3 dioptrii oraz do 4,0 cylindrów) albo bez tych wad jaki obecnie możemy zaoferować Pacjentowi. PresbyMax to metoda najmniej inwazyjna i skutkująca najmniejszą liczbą możliwych powikłań.
SMARTSIGHT z monowizją to nowoczesny zabieg, który nie wymaga stworzenia płatka rogówki (flap), nie zachodzi też konieczność ablacji laserowej. Dzięki odpowiedniemu „skalibrowaniu oczu” mamy możliwość pozbycia się starczowzroczności ze współistniejącymi wadami (w zakresie od -10 do 0 dioptrii oraz do 5 cylindrów)
Wielu pacjentów szukających alternatywy dla noszenia okularów czy soczewek kontaktowych słyszy w gabinetach okulistycznych, że nie kwalifikuje się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Diagnoza ta nie zamyka jednak drogi do zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej – specjalnej sztucznej elastycznej soczewki, implantowanej pomiędzy tęczówkę a naturalną soczewkę.Implantacja soczewki fakijnej jest rozwiązaniem adresowanym przede wszystkim do pacjentów z wysoką krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem.
Zabiegi wykonywane są w Klinice w Warszawie
RLE (refractive lens exchange) bądź CLE (clear lens extraction) czyli refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i zastąpieniu jej zaawansowaną technologicznie sztuczną soczewką korygującą wadę wzroku. Zabieg taki zaleca się pacjentom z silną dalekowzrocznością, starczowzrocznością i astygmatyzmem, a w niektórych przypadkach także z krótkowzrocznością. CLE (clear lens extraction), jak sama nazwa wskazuje, to zabieg wymiany niezaćmionej soczewki na sztuczną.
Implanty typu premium umożliwiaja widzenie bez okularów zarówno do dali jak i do bliży. Indywidualne dopasowanie implantu, omówienie zabiegu oraz widzenia wg poszczególnej kalkulacji będą omówione podczas badania kwalifikacyjnego.
Zabiegi wykonywane są w Klinice w Warszawie
Zaćma to zmętnienie soczewki, które nieleczone, prowadzi do utrudniających codzienne funkcjonowanie zaburzeń widzenia, a w konsekwencji często także do całkowitej utraty wzroku.
Implanty typu premium umożliwiaja widzenie bez okularów zarówno do dali jak i do bliży. Indywidualne dopasowanie implantu, omówienie zabiegu oraz widzenia wg poszczególnej kalkulacji będą omówione podczas badania kwalifikacyjnego.
Zabiegi wykonywane są w Klinice w Warszawie.
CROSS-LINKING (nazwa pochodzi od efektu, który wywołuje) – zwany także poprzecznym sieciowaniem wiązań, krzyżowym kolagenowaniem rogówki albo CXL – powoduje usztywnienie rogówki i zwiększa jej mechaniczna odporność. Usztywnienie rogówki dokonuje się dzięki zwiększeniu liczby wiązań między budującymi ją włóknami kolagenu. Następuje ono pod wpływem naświetlania rogówki promieniami UVA. W celu zwiększenia wrażliwości powierzchownych warstw rogówki na promieniowanie UVA, nasącza się ją specjalną substancją fotouczulającą, czyli ryboflawiną (witaminą B2). Badania kliniczne potwierdzają, że działanie ryboflawiny przyczynia się do spowolnienia lub zatrzymania choroby, a w niektórych przypadkach jej regresji. Zabieg ten pozwala więc uniknąć przeszczepu rogówki.
Zmętnienia rogówki powodują zaburzenia przenikania światła do wnętrza oka, podobnie jak w przypadku zabrudzonego obiektywu aparatu fotograficznego. Przy użyciu lesera można zmętnienia te usunąć.
Ponadto metodą PTK można leczyć spontaniczne nawrotowe, bolesne pękanie powierzchni rogówki („nawrotowa erozja”). Bez leczenia prawdopodobieństwo ponownego pęknięcia jest zdecydowanie większe niż po zastosowaniu leczenia.
Badania mające na celu pełną diagnostykę oka i weryfikację parametrów potrzebnych do przeprowadzenia zabiegów laserowej korekcji wzroku, refrakcyjnej wymiany soczewek, wszczepienia dodatkowej sztucznej soczewki (soczewka fakijna), usunięcia zaćmy, usuwania blizn (PTK), Crosslinking