RLE (refractive lens exchange) bądź CLE (clear lens extraction) czyli refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i zastąpieniu jej zaawansowaną technologicznie sztuczną soczewką korygującą wadę wzroku. Zabieg taki zaleca się pacjentom z silną dalekowzrocznością, starczowzrocznością i astygmatyzmem, a w niektórych przypadkach także z krótkowzrocznością. CLE (clear lens extraction), jak sama nazwa wskazuje, to zabieg wymiany niezaćmionej soczewki na sztuczną.
Implanty typu premium umożliwiaja widzenie bez okularów zarówno do dali jak i do bliży. Indywidualne dopasowanie implantu, omówienie zabiegu oraz widzenia wg poszczególnej kalkulacji będą omówione podczas badania kwalifikacyjnego.
Zabieg wykonywany za pomocą lasera femtosekundowego zwiększa precyzję zabiegu oraz jego anatomiczną dokladność. W SwissLaser używamy lasera niskoenergetycznego lasera femtosekundowego ZIEMER Z8.
Wielu pacjentów szukających alternatywy dla noszenia okularów czy soczewek kontaktowych słyszy w gabinetach okulistycznych, że nie kwalifikuje się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku. Diagnoza ta nie zamyka jednak drogi do zabiegu wszczepienia soczewki fakijnej – specjalnej sztucznej elastycznej soczewki, implantowanej pomiędzy tęczówkę a naturalną soczewkę.Implantacja soczewki fakijnej jest rozwiązaniem adresowanym przede wszystkim do pacjentów z wysoką krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem.
PresbyMAX (bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki) to maksymalnie zindywidualizowany profil laserowej korekcji wzroku w przypadku starczowzroczności ze współwystępującymi wadami wzroku (zakresie od – 7,0 dioptrii do +3 dioptrii oraz do 4,0 cylindrów) albo bez tych wad jaki obecnie możemy zaoferować pacjentowi. PresbyMax to metoda najmniej inwazyjna i skutkująca najmniejszą liczbą możliwych powikłań.
W nowoczesnej metodzie FEMTO-LASIK rogówka jest otwierana wysokoprecyzyjnym laserem femtosekundowym. Praca lasera sterowana jest komputerowo, chirurg ma do dyspozycji także mikroskop, co gwarantuje maksymalną precyzję oraz wybór średnicy grubości separowanego płatka rogówki. Płatek jest unoszony na „zawiasie” tak, aby umożliwić poddanie rogówki modelowaniu przy pomocy lasera excimerowego.
SmartSight to nowoczesny zabieg laserem femtosekundowym należący do tzw. metod bezpłatkowych (without flap). Polegają one na tym, że wewnątrz nienaruszonej rogówki tworzona jest tzw. lenticula (mikrosoczewka stworzona z cienkiego fragmentu rogówki). Następnie wykonuje się minimalnie inwazyjne nacięcie do podejścia. Przez ten mały otwór można potem usunąć soczewkę wewnątrzrogówkową. Możliwe jest także zastosowanie tzw. kompensacji cyklorotacji statycznej.
Procedura SMARTSIGHT nie może być przeprowadzona z przyczyn medycznych w tym samym dniu co badanie przedoperacyjne
Metoda Trans-PRK smart Surface to jedyna bezdotykowa metoda laserowej korekcji wzroku. Nowoczesne możliwości Trans-PRK przyczyniły się do optymalizacji zabiegu w najważniejszym punkcie. Dotyczy to jednak niemal wyłącznie Pacjentów z krótkowzrocznością lub astygmatyzmem. Jeżeli występuje nadwzroczność, leczenie metodą Trans-PRK może być wykonanie pomyślnie tylko wtedy, gdy liczba dioptrii jest stosunkowo niska. Smart Surface jest oryginalna technologia oferowana przez firme Schwind Eye-Tech-Solutions.
Fotorefrakcyjna keratektomia (w skrócie PRK) jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym od 1987 r., uznawanym jest za jedną ze starszych metod refrakcyjnej chirurgii laserowej.
Sam zabieg polega na usunięciu górnej warstwy komórkowej rogówki (nabłonka), a następnie odpowiednim wymodelowaniu leżącej pod nią tkanki rogówki za pomocą lasera excimerowego.
Zabiegi są skuteczne i bezpieczne, a przede wszystkim gwarantują Pacjentom znaczną poprawę widzenia.
Metoda powierzchownej korekcji wady wzroku wykonywana bez substancji chemicznych, nabłonek jest usuwany za pomocą narzędzia Epi/Clear , polecana osobom z cienką rogówką i narażonych na urazy oczu