Technologie

Najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku
Image module

Zawsze innowacyjny sprzęt

W SwissLaser można być pewnym, że jest się w doświadczonych rękach międzynarodowych specjalistów z branży. Pozycja lidera wśród centrów chirurgii refrakcyjnej w Austrii i Szwajcarii, sprawiła, że niezwykle ważne jest dla nas zagwarantowanie nie tylko zadowolenia naszych Pacjentów, ale też zapewnienie im obsługi na poziomie znanym z prywatnych szwajcarskich klinik, a w szczególności dostępnych na rynku najnowszych i sprawdzonych technologii.

W klinice SwissLaser dbamy o to, by nieustannie pogłębiać swoją wiedzę z zakresu okulistyki, chirurgii refrakcyjnej. Drugim filarem naszej działalności są innowacyjne technologie i autorskie rozwiązania.

Dzięki temu staramy się zapewnić Pacjentom komfortowy zabieg oraz jak najlepsze efekty końcowe leczenia. Do naszej codziennej pracy z Pacjentami wybieramy to, co najlepsze i sprawdzone na rynku: lasery i diagnostyke oststniej generacji, lekarzy posiadających międzynarodowe doświadczenie, stosujących się do europejskich wytycznych chirurgii refrakcyjnej i najwyższej jakości obsługę.

Laser femtosekundowy

W SwissLaser używamy szwajcarskiego femtolasera Leonardo Da Vinci LDV Z4 firmy Ziemer, wiodącego szwajcarskiego producenta laserów femtosekundowych. Laser femtosekundowy jest laserem emitującym podczerwień i jest używany do nacinania rogówki i stworzenia tzw. „flapa” – płatka rogówki, który jest unoszony i po laserowaniu ponownie zamykany.

Istotnymi zaletami tego lasera są między innymi: wysoka częstotliwość (Mhz), niska energia impulsów (nJ) i niewielki obszar impulsów. Dzięki tym unikalnym właściwościom, możliwe stało się dalsze podnoszenie jakości i precyzji cięcia rogówki. Ta nowoczesna technologia została już wykorzystana w kilku milionach operacji.

Image module

Laser excimerowy

Laserem excimerowym (laserem ultrafioletowy) rogówka modelowana jest w ciągu kilku sekund. Posiadamy bardzo precyzyjny i technologicznie zaawansowany laser (high-tech-laser): Schwind AMARIS 1050 RS firmy Schwind jest laserem okulistycznym z grupy premium wśród laserów excimerowych chirurgii refrakcyjnej. Posiada niezwykle szybki siedmiowymiarowy system śledzenia oka 7D z kamerą wideo, która podczas laserowania monitoruje ruch oka bez opóźnienia czasowego. Dzięki Schwind AMARIS 1050 RS możliwe są zarówno zabiegi metodą Wavefront, jak i zabiegi spersonalizowane oparte o indywidualne dane rogówki (topo guided). Kombinacja wiodącego lasera excimerowego na świecie z wyjątkowo precyzyjnym systemem eye-tracking przyczyniają się do optymalnej poprawy jakości widzenia.

Image module

Urządzenie do cross-linkingu

W przypadku stożka lub innych schorzeń osłabienia rogówki, uszkodzona tkanka (włókna kolagenowe) utwardzana jest metodą cross-linkingu z nasączaniem rogówki specjalnymi kroplami z witaminą B2 i ryboflawiną, a następnie wystawiana na działanie promieniowania ultrafioletowego. Centrum SwissLaser posiada w tym celu oryginalne urządzenie do naświetlania promieniami ultrafioletowymi – IROC UV-X 2000.

Dzięki ścisłej współpracy z prof. Seilerem z Zurychu, wynalazcą metody Crosslinking, dr Derhartunian jest bardzo dobrze zaznajomiony z tą technologią, indywidualnymi metodami Crosslinkingu dopasowanymi do potrzeb każdego oka i jego precyzyjnym zastosowaniu w dziedzinie leczenia stożka rogówki.

Image module