fbpx

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku to bardzo precyzyjny i dający największe możliwości sposób ingerowania w gałkę oczną. Profesjonalne zabiegi laserem poprzedzone są precyzyjnymi badaniami kwalifikacyjnymi, mającymi ustalić m.in. czy wada wzroku się ustabilizowała i czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas:

Warszawa: +48 221 201 690

Kraków: +48 123 833 360

Lub umów wizytę online:

Umów wizytę

Zyskaj doskonałe widzenie

Profesjonalne operacje laserem okulistycznym

Profesjonalne operacje laserem okulistycznym, które wykonujemy w SwissLaser są bezpieczne, szybkie i bezbolesne. Zabiegi trwają 15-20 minut, a w ciągu kilku godzin do kilku dni Pacjenci odzyskują doskonałe widzenie. Poświęcamy ich indywidualnym wadom wzroku maksymalną uwagę i troskę.

Przed zabiegami oczy naszych Pacjentów są dokładnie badane, abyśmy mogli ustalić idealną dla nich metodę zabiegu. Stosowanie nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i technologii laserowych, jest gwarancją, że zabieg jest przeprowadzany zgodnie z wysokimi standardami bezpieczeństwa, jakości i komfortu.

Perfekcyjna korekta wady wzroku

Perfekcyjna korekta wady wzroku za pomocą okularów albo soczewek kontaktowych nie jest możliwa. Im większa lub bardziej skomplikowana wada, tym trudniej dobrać adekwatne do potrzeb pacjenta szkła albo soczewki. Warto pamiętać też, że nie każde oko toleruje soczewki kontaktowe, a w przypadku znacznych wad wzroku nawet najlepsze okulary mogą zniekształcać obraz i utrudniać wykonywanie niektórych czynności, np. prowadzenie samochodu.

Rozwiązaniem jest laserowa korekta wady wzroku – coraz popularniejsza operacja przywracająca ostrość widzenia. Szybki rozwój technik okulistycznych sprawia, że laserowa operacja oczu jest zabiegiem maksymalnie bezpiecznym (liczba powikłań to poniżej 1% przypadków), bezbolesnym oraz dającym możliwość niemal natychmiastowego powrotu do normalnego codziennego funkcjonowania.

Kiedy zapisać się na zabieg?

Decyzja o przeprowadzeniu laserowej korekcji wzroku zapada dopiero wtedy, kiedy wada jest ustabilizowana. Nie przeprowadza się tego rodzaju zabiegów u osób poniżej 18. roku życia, gdyż do tego czasu oko pozostaje w fazie ciągłego rozwoju, a w okresie dojrzewania wady wzroku mają tendencję do szybkiego i gwałtownego pogłębiania się.

Jeśli w ciągu roku przed laserową korektą wzroku wada postępowała, istnieje ryzyko, że stanie się tak również po zabiegu. Dlatego jeżeli naszym celem jest trwałe wyeliminowanie wady, operacja musi być wykonana na oku z wadą ustabilizowaną. Mamy wtedy pewność, że korekta laserowa wady wzroku będzie trwała i nie zajdzie konieczność ponowienia operacji w przyszłości.

Okulary i soczewki kontaktowe pozwalają korygować wadę wzroku. Laserowa operacja oczu pozwala ją wyeliminować.

Najważniejsze to wybrać metodę właściwą dla Twojej wady wzroku. Podczas konsultacji, zaproponujemy odpowiednią technikę korekcji laserowej.

Wady wzroku i sposoby ich korygowania

Najczęściej występujące wady wzroku poddawane laserowej korekcie to krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Należy przy tym pamiętać, że astygmatyzm może współwystępować zarówno z krótko- jak i z dalekowzrocznością i nawet najlepiej dobrane szkła czy soczewki nie będą w stanie zagwarantować pacjentowi komfortowego widzenia, zminimalizują jedynie najgorsze skutki występowania takiego zespołu wad.

Krótkowzroczność (miopia)

Wada wzroku polegająca na tym, że układ optyczny oka nieprawidłowo skupia promienie świetlne – zamiast na siatkówce, promienie ogniskowane są przed siatkówką. W efekcie przedmioty znacznie oddalone od oka widzi się jako niewyraźne, rozmazane. Krótkowidz często mruży oczy, usiłując poprzez napięcie mięśni ocznych zmieniać krzywiznę rogówki i „wyregulować obraz”. Zabieg taki zdaje egzamin wyłącznie w początkowej fazie choroby. Wraz z pogłębianiem się wady, konieczna jest korekcja okularowa bądź noszenie soczewek kontaktowych. Im większa krótkowzroczność, tym sensowniejsze jest przeprowadzenie laserowej korekty wady wzroku – nie tylko ze względów zdrowotnych, ale i estetycznych. Szkła okularowe z indeksem, czyli maksymalnie cienkie, są drogie. Szkła bez indeksu – na tyle grube, że znacznie zaburzają pole widzenia.

1

LASIK

rogówka nacinana jest za pomocą skalpela (mikrokeratomu). Celem jest wymodelowanie powierzchni rogówki tak aby mogła ona właściwie ogniskować obraz na siatkówkę.

2

Trans-PRK smart surFace

Skrót Trans-PRK oznacza Trans-epithelial PhotoRefractive Keratectomy. Nabłonek rogówki i korekcja dioptrii odbywa się symultanicznie wyjątkowo za pomocą laseru excimerowego.

3

LASEK/PRK

Zabieg polega na usunięciu górnej warstwy komórkowej rogówki (nabłonka), a następnie odpowiednim wymodelowaniu leżącej pod nią tkanki rogówki za pomocą lasera excimerowego. Celem zabiegu jest odpowiednie wymodelowanie promieniem lasera centralnej powierzchni rogówki tak aby ogniskowała ona obraz precyzyjnie na powierzchnię siatkówki.

4

Femto-LASIK (All-Laser-LASIK)

Dzięki precyzyjnemu laserowi femtosekundowemu, chirurg wykonuje cięcie w rogówce, tworząc cienki płatek o grubości 0,1 mm – flap. Używa lasera excimerowego, by przez kilka sekund wymodelować odsłoniętą wcześniej rogówkę, następnie płatek jest z powrotem zamykany; przytwierdza się i tworzy ochronną barierę rogówki.

Dalekowzroczność (nadwzroczność, hyperopia)

Wada wzroku polegająca na tym, że układ optyczny oka skupia promienie świetlne za siatkówką. Dalekowidz dobrze widzi przedmioty oddalone, ale ma problem z precyzyjnym i wyraźnym widzeniem przedmiotów z bliska. Hyperopia to nie to samo, co prezbiopia (tzw. dalekowzroczność starcza, starczowzroczność). Ta druga, choć daje takie same objawy i ma wiele cech wspólnych z nadwzrocznością, pojawia się dopiero po 40. roku życia i wymaga korekty przy użyciu innych szkieł okularowych niż hyperopia.

1

LASIK

Rogówka nacinana jest za pomocą skalpela (mikrokeratomu). Celem jest wymodelowanie powierzchni rogówki tak aby mogła ona właściwie ogniskować obraz na siatkówkę.

2

Femto-LASIK (All-Laser-LASIK)

Dzięki precyzyjnemu laserowi femtosekundowemu, chirurg wykonuje cięcie w rogówce, tworząc cienki płatek o grubości 0,1 mm – flap. Używa lasera excimerowego, by przez kilka sekund wymodelować odsłoniętą wcześniej rogówkę, następnie płatek jest z powrotem zamykany; przytwierdza się i tworzy ochronną barierę rogówki.

3

Implanty wewnątrzgałkowe

RLE (refractive lens exchange) bądź CLE (clear lens extraction) czyli refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i zastąpieniu jej zaawansowaną technologicznie sztuczną soczewką korygującą wadę wzroku.

4

Soczewki fakijne

Wielu pacjentów szukających alternatywy dla noszenia okularów czy soczewek kontaktowych słyszy w gabinetach okulistycznych, że nie kwalifikuje się do zabiegu laserowej korekcji wady wzroku.

Starczowzroczność (dalekowzroczność starcza, prezbiopia)

Starczowzroczność zwana też prezbiopią to nie wada wzroku, a zespół zmian, jakie zachodzą wraz z wiekiem w ludzkim oku. Szacuje się, że blisko 10 milionów Polaków boryka się z prezbiopią, zupełnie nie mając o tym pojęcia i traktując kłopoty z czytaniem drobnego druku czy ostrym widzeniem po zmroku jako coś naturalnego. Tymczasem wzrok człowieka ulega naturalnemu pogorszeniu już po 40. roku życia i nie ma to nic wspólnego z ewentualnymi wadami, takimi jak krótkowzroczność, nadwzroczność (dalekowzroczność) czy astygmatyzm. Mało tego: pojawia się także u osób, które nigdy nie miały zdiagnozowanej żadnej wady wzroku.

1

Monowizja

Monowizja polega na tym, że każde oko poddawane jest innej korekcji siły załamywania światła w celu przygotowania jednego oka do widzenia na dalekie, a drugiego na bliskie odległości. W skrócie: sztucznie tworzone jest jedno krótkowzroczne i jedno dalekowzroczne oko!

2

Metoda presbyMax

polega na laserowym, wielokrzywiznowym modelowaniu powierzchni oka, wzorowanym na algorytmach załamania światła. Uzyskana w ten sposób nowa krzywizna rogówki pozwala pacjentowi na widzenie z różnych odległości.

Astygmatyzm (niezborność)

Wada wzroku polegająca na tym, że rogówka lub soczewka uległy rozciągnięciu i zniekształciły się. Elementy optyczne miarowego oka są symetryczne względem jego osi. Jeżeli oko ma większą szerokość niż wysokość, to soczewka i rogówka zamiast skupiać światło w okrągłym obszarze siatkówki, będzie tworzyć obraz rozmazany w jednym z kierunków. Astygmatyk widzi niewyraźnie zarówno z bliska, jak i z daleka. Okuliści i optometryści dokonują rozmaitych podziałów astygmatyzmu – z uwagi na zniekształcony element budowy układu optycznego oka (rogówkowy, soczewkowy, mieszany) czy ze względu na wzajemne ułożenie osi astygmatycznych (regularny – niezłożony, złożony, mieszany, prosty, odwrotny, skośmy oraz nieregularny).
Dla pacjenta astygmatyzm zawsze oznacza to samo: osoba z astygmatyzmem będzie widziała obraz nieostro w pewnych obszarach pola widzenia z każdej odległości. Warto wspomnieć, że w przypadku astygmatyzmu nieregularnego, wada w ogóle nie poddaje się korekcji okularowej, można korzystać jedynie z soczewek kontaktowych.

1

LASIK

Rogówka nacinana jest za pomocą skalpela (mikrokeratomu). Celem jest wymodelowanie powierzchni rogówki tak aby mogła ona właściwie ogniskować obraz na siatkówkę.

2

Femto-LASIK (All-Laser-LASIK)

Dzięki precyzyjnemu laserowi femtosekundowemu, chirurg wykonuje cięcie w rogówce, tworząc cienki płatek o grubości 0,1 mm – flap. Używa lasera excimerowego, by przez kilka sekund wymodelować odsłoniętą wcześniej rogówkę, następnie płatek jest z powrotem zamykany; przytwierdza się i tworzy ochronną barierę rogówki.

Zapisz się na konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Badania kwalifikacyjne do laserowej korekcji wzroku

Jak już wspomniano, bezwzględnym warunkiem zakwalifikowania się do operacji oczu laserem jest stabilizacja wady. Oznacza to, że na rok przed podjęciem badań kwalifikacyjnych wada powinna utrzymywać się na stałym poziomie. Złamanie tej zasady może skutkować powrotem i pogłębianiem się wady wzroku już po laserowej korekcji oka. Kolejną przesłanką do wykonania zabiegu jest wiek pacjenta. Przyjmuje się, że do 18 roku życia oczy nie powinny być poddawane operacji z uwagi na zachodzące w nich zmiany rozwojowe, choć w uzasadnionych przypadkach wykonuje się zabiegi laserowej korekty wad wzroku u osób, które ukończyły 18. rok życia. W ramach badań kwalifikacyjnych lekarz okulista przeprowadza pogłębiony wywiad z pacjentem, aby zorientować się, czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwwskazania do operacji oczu laserem

Wśród przeciwwskazań do zabiegu laserowej korekcji wzroku wymienia się:

 • nieustabilizowaną wadę wzroku
 • szybki postęp/rozwój wady w ciągu roku przed planowaną operacją
 • zaćmę
 • jaskrę
 • zespół suchego oka
 • skłonność do zapalnych schorzeń oczu
 • zaburzenia siatkówki w przebiegu cukrzycy
 • skłonność do tworzenia się bliznowców
 • choroby z autoagresji (autoimmunologiczne)
 • alergię
 • ciążę/okres karmienia piersią
 • choroby autoimmunologiczne i nieustabilizowaną gospodarkę hormonalną

Warto pamiętać, że choć istnieje dolna granica wieku, w którym lekarz podejmie się laserowej korekty wad wzroku, o tyle granica górna nie istnieje.

Zapisz się na konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Ceny zabiegów w ramach laserowej korekty wad wzroku

Niestety zabieg laserowej korekcji wady wzroku nie jest refundowany przez NFZ i można wykonać go jedynie w prywatnej placówce. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż Narodowy Fundusz Zdrowia traktuje laserową korekcję wady wzroku jako zabieg kosmetyczny.

W ramach kwalifikacji, której koszt wynosi 100 zł  otrzymujemy:

 • konsultację z optometrystą, który konsultuje w razie potrzeby z chirurgiem
 • wstępne badanie okulistyczne
 • ustalenie indywidualnej strategii korekcji wady wzroku
 • omówienie szczegółów możliwych zabiegów

Przygotowanie do zabiegu to koszt 300 zł. W ramach pakietu otrzymamy:

 • kompleksowe badanie okulistyczne zawierające precyzyjne techniczne, optyczne i medyczne pomiary
 • wstępne badania kwalifikujące
 • szczegółowe omówienie zabiegu, odpowiedzi na pytania

Kiedy zapadnie decyzja o wyborze konkretnej metody laserowej operacji oczu musimy liczyć się z następującymi kosztami:

 • PRK/LASEK – 9900 zł/para oczu (4950 zł /oko), w przypadku zabiegu jednego oka cena: 5 500,00 PLN
 • Operacja bezdotykowa/bez nacięć rogówki Trans-PRK Smart surFace – 9900 zł/para oczu (4950 zł /oko), w przypadku zabiegu jednego oka cena: 5 500,00 PLN
 • Femto-LASIK 7D – Z 3D premium – 9900 zł/para oczu (4950 zł /oko), w przypadku zabiegu jednego oka cena: 5 500,00 PLN
 • SMARTSIGHT premium – 13500 zł/para oczu (6750 zł /oko) w przypadku zabiegu jednego oka cena: 7200,00

W cenie każdego pakietu STANDARD zwarta jest roczna, a w cenie każdego pakietu PREMIUM – dziesięcioletnia gwarancja, obejmująca bezpłatne poprawki jeżeli założony cel korekcji nie został osiągnięty (ze względu na proces gojenia, błędy pomiarowe, zróżnicowanie leseroterapii). Korekcja wzroku musi być medycznie bezpieczna i wykonana według międzynarodowych standardów i wytycznych. Gwarancja nie obejmuje chorób oczu, takich jak jaskra czy zaćma oraz progresywna starczowzroczność.

Cennik

Badania wstępne

od 100 zł

  FEMTO-LASIK

  od 9900 zł
  • Gwarancja do 10 lat po zabiegu*
  • 1 kontrola bezpłatna po zabiegu
  • Funkcjonujesz następnego dnia po zabiegu
  • Widzisz perfekcyjnie po tygodniu
  • Laser femtosekundowy Ziemer Z4, Schwind ATOS
  • Laser excimerowy Schwind Amaris 1050 RS

  Trans PRK smart surFace 7D Schwind Amaris 1050RS

  od 9900 zł
  • Gwarancja do 10 lat po zabiegu
  • 2 kontrole bezpłatne po zabiegu
  • Wyłącznie laser excimerowy SCHWIND Amaris 1050 RS
  • Nabłonek rogówki usuwany jest za pomocą lasera
  • Funkcjonujesz już po ok. 5-7 dniach
  • Widzisz dobrze po miesiącu, perfekcyjnie po 3-4 miesiącach

  PRK/LASEK

  od 9900 zł
  • Gwarancja 1 rok po zabiegu*
  • 2 kontrole i konsultacje po zabiegu (w ciągu 3 miesięcy po zabiegu)
  • Mechaniczne usunięcie nabłonka za pomocą prostego noża "Hockey Knife"
  • Najstarsza metoda laserowej korekcji wzroku (od 1987r.)
  • Laser excimerowy Schwind Amaris 1050 RS

  EBK laserowa korekcja wzroku

  od 9900 zł
  • Gwarancja 1 rok po zabiegu*
  • 1 kontrola bezpłatna po zabiegu
  • Mechaniczne usunięcie nabłonka za pomocą noża Epi Clear™ firmy Orca
  • Laser excimerowy Schwind Amaris 1050 RS

  SMARTSIGHT - minimalnie inwazyjna mikrosoczewka

  od 13500 zł

   Zapisz się na konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

   Laserowa korekcja wzroku – powikłania

   Jak wspomniano, liczbę powikłań po laserowych oparciach oczu szacuje się na 1% zabiegów.

   Na skutek zabiegu może dojść do wrośnięcia lub przemieszczenia płatka rogówki (flapa), które można skorygować szybkim zabiegiem.
   Zjawisko uwypuklenia rogówki (keratektazja) jest niezwykle rzadkie (1 na 10-40 tyś. przypadków), ale kiedy już się pojawi łatwo wzmocnić rogówkę metodą CXL.
   W związku ze zmiennością procesu gojenia i mocą lasera może dojść do niedokorekcji lub nadkorekcji wynoszącej 20% pożądanej ostrości wzroku, którą można jednak skorygować w okresie 3-8 miesięcy po operacji.

   Jak przebiega zabieg, co czuje pacjent

   Laserowa korekcja wzroku przebiega w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. W zależności od wybranej metody pacjent może odczuwać mniejszy lub większy, ale krótkotrwały dyskomfort. Żadna z metod laserowej korekcji wzroku nie wiąże się z doznaniami bólowymi PODCZAS operacji.

   Pierwsza faza operacji zawsze wygląda tak samo: to precyzyjne przygotowanie obszaru operacji. Twarz pacjenta przemywana jest specjalnym środkiem odkażającym, a jego oczy znieczulane poprzez krople do oczu. Powieki pacjenta w bezbolesny sposób unieruchamia się rozwórkami. Dalsze postępowanie zależy od wybranej metody. Procedury postępowania w każdym przypadku są inne, podobnie jak czas powrotu do normalnego funkcjonowania oraz do pełnej ostrości wzroku.

   Po laserowej operacji wzroku może pojawić się ból, który uśmierza się zwykłymi środkami przeciwbólowymi.

   Tuż po operacji metodą FemtoLASIK pacjent może zauważyć, że widzi wyraźniej, jednak oczy powinny pozostać chronione przez resztę dnia. Po operacji metodą FemtoLASIK pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z pieczeniem lub kłuciem w oku. Regeneracja rogówki trwa kilka godzin, a pacjent widzi bardzo wyraźnie już następnego dnia po zabiegu.

   W przypadku metody Trans-PRK smart surFace aby zdolność widzenia mogła się zregenerować, potrzeba jeszcze 4-5 dni, a idealny wzrok odzyskuje się po 3-4 miesiącach . W niewielu przypadkach leczeni pacjenci skarżą się, że proces gojenia czasami jest trochę bolesny, u niektórych pacjentów występuje również poczucie przymglenia rogówki/bliznowacenia (efekt haze). Powoduje to zazwyczaj tymczasowe pogorszenie widzenia. Krople do oczu pomagają w tym przypadku przez krótki czas, jednak to przymglenie nie jest trwałe. Niezbędne jest, aby pacjent po zabiegu zawsze stawiał się na zaplanowaną przez okulistę wizytę kontrolną.

   W przypadku metody LASEK/PRK Pacjent zauważa poprawę widzenia, jednak oczy powinny pozostać zabezpieczone przez resztę dnia. Regeneracja komórek po operacji następuje w ciągu pierwszych 2-3 dni i może powodować silne bóle, ponieważ górna warstwa rogówki ulega usunięciu. Ból można uśmierzyć środkami przeciwbólowymi. Należy pamiętać o tym, że jakość widzenia może zmieniać się jeszcze w pierwszych tygodniach i miesiącach po zabiegu.

   Laserowa korekta wzroku – rekonwalescencja

   Po zabiegu laserowej korekcji wzroku zaleca się:

   w dnu zabiegu unikać prowadzenia samochodu – operowane oko jest nadwrażliwe na światło (wrażliwość ta może być tylko tymczasowa lub utrzymać się na stałe), może łzawić, piec;

   • przez kilka dni po zabiegu ograniczać pracę przy komputerze
   • przez kilka dni nosić okulary przeciwsłoneczne
   • uważać na oko podczas kąpieli – żeby nie dostało się do niego mydło czy szampon
   • uważać na wszelkie gwałtowne ruchy dłonią w okolicy oka – nie pocierać, nie przyciskać powiek
   • przez miesiąc nie korzystać z kąpieli słonecznych bez okularów, z basenów publicznych, zakurzonych i zadymionych pomieszczeń

   W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, bólu czy pojawienia się stanu zapalnego, pacjent powinien natychmiast zgłosić się do lekarza.

   W zależności od zastosowanej metody, od 1 – 7 dni od przeprowadzenia operacji pacjent zaczyna funkcjonować normalnie, a po upływie miesiąca widzi już perfekcyjnie.

   Zapisz się na konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

   Jesteśmy centrum referencyjnym firmy Schwind

   SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

   Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

   Poznaj opinie zadowolonych pacjentów

   Polecam Swiss Laser z Warszawy [...] nową jakość życia! Podczas konsultacji, zaufałam od razu! Profesjonalne podejście personelu, nowoczesne wyposażenie, przejrzyste, proste i przyjazne wprowadzenie w temat, pozwoliły mi podjąć szybką decyzję [...] Wadę miałam tak wielką, że bez szkieł kontaktowych nie umiałam funkcjonować i korzystałam z tego udogodnienia przez... ponad 25 lat [...] Wada wzroku ponad -7 plus astygmatyzm i... Stał się cud! Dzięki Panu Doktorowi Viktorowi Derhartunianowi, widzę na 100 procent!!! Odzyskałam spokój i wygodę!!! Prowadzę samochód, pływam w morzu i na basenie, czytam, patrzę i oglądam!!! Wszystko widzę nawet w nocy, kiedy wstaję do łazienki...

   Ilona K

   Cieszę się, że pojawiają się wreszcie w Warszawie. W październiku 2018 poddałam się laserowej korekcji wzroku metodą FEMTO-LASIK w klinice w Wiedniu. Praktycznie 2 godziny po zabiegu już widziałam. Rewelacyjny sprzęt, którego szukałam – Schwind Amaris 1050 RS, doktor Derhartunian do zabiegu używał 2 laserów. Jestem bardzo zadowolona, po 35 latach pozbyłam się skutecznie okularów. Dziękuję i polecam

   Joanna T

   W weekend poddałam się laserowej korekcji wzroku. Zabieg był wykonywany przez najlepszego okulistę Dr Victora Derhartuniana. Sam zabieg to 15-20 minut, lekarza cały czas jest z nami w kontakcie i mówi krok po kroku co teraz wykonuje. Podczas zabiegu doktor używa dwóch laserów co daje bardzo szybki czas rekonwalescencji. Bo już na następny dzień na wizycie kontrolnej nie była widoczna wada. (-4,5, -4,0). Z calym sercem polecam właśnie Pana Doktora Victora, który moim zdaniem w ten kwestii jest niezastąpiony. Odmienił moje życie, dziękuje ! :)))

   Karolina S

   Fantastyczna obsługa, fachowe podejscie oraz duża troska o pacjenta. W porównaniu do innych klinik mocno wyróżniającą się w pozytywny sposób. Jestem po zabiegu laserowej korekty wzroku, i szczęśliwy że się zdecydowałem na SwissLaser. Dziękuję w szczególności Panu Dr.Victor Derhartunian oraz Pani Sandrze za pomoc w naprawie wzroku.👍Serdecznie polecam niezdecydowanym.

   Jarek S

   doskonale wie co robić i jak zająć się pacjentem by wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Jestem miesiąc po zabiegu femtolasik i widzę doskonale:) Bardzo dziękuję za możliwość patrzenia swoimi oczami, która nie była mi dana od dzieciństwa :) Pozdrawiam i polecam-jeśli korekcja to tylko SwissLaser:)

   Gracja

   Niedawno poddałem się zabiegowi korekcji wzroku w klinice SwissLaser i wciąż jestem pod wrażeniem efektu. Od pierwszej wizyty czułem, że jestem pod dobrą opieką. Klinika jest wyposażona w świetnej jakości profesjonalny sprzęt do diagnostyki. Personel również dba o pacjenta z najwyższą starannością. Polecam!

   Tomasz C

   Ryzyko i przeciwwskazania

   Każdy z zabiegów chirurgicznych wiąże się z pewnym ryzykiem i skutkami ubocznymi, z którymi Pacjent ma okazję zapoznać się podczas wizyty w SwissLaser Warszawa Kraków.

   Wskaźnik powikłań w laserowej korekcji wzroku jest niski, w zależności od wybranej metody u Pacjenta mogą wystąpić różne nietypowe odczucia. W przypadku większości metod laserowej korekcji ból znika już po kilku godzinach, a Pacjent następnego dnia po przeprowadzonym zabiegu może cieszyć się dobrym wzrokiem.

   Laserowa korekcja wzroku jest uznaną metodą, a sama procedura należy do jednych z częściej wykonywanych rodzajów operacji na świecie. Związane z nią ryzyko można określić jako bardzo niskie – w dużej mierze jest to zasługa szczegółowych badań wstępnych i bogatego doświadczenia naszego personelu.

    

   Potencjalne powikłania, jakie mogą wystąpić u Pacjenta to m.in.:

   • Ból utrzymujący się do trzech dni i zmienne możliwości widzenia trwające do kilku miesięcy po zabiegu (charakterystyczne dla metody LASEK).
   • Korzystając z metody Femto-LASIK, może wystąpić łzawienie i poczucie obecności obcego ciała w oku, które z reguły utrzymuje się od 4 do 8 godzin po operacji.
   • Pacjenci powyżej 45. roku życia po korekcji krótkowzroczności prawdopodobnie będą potrzebować okularów do czytania.
   • Wrażliwość oczu na światło, która może być tylko tymczasowa lub utrzymać się na stałe.
   • W tygodniach po operacji może wystąpić zwiększona wrażliwość na odbicia światła, co może prowadzić do powstawania efektu halo (poświaty wokół źródeł światła) lub zmniejszenia ostrości widzenia o zmierzchu i przy oślepieniu (np. w przypadku nadjeżdżających samochodów). Ryzyko to można zmniejszyć poprzez zastosowanie tzw. technologii Wavefront.
   • W związku ze zmiennością procesu gojenia i mocą lasera może dojść do niedokorekcji lub nadkorekcji wynoszącej 20% pożądanej ostrości wzroku, którą można jednak skorygować w wybranym przez pacjenta okresie po operacji.
   • Na skutek zabiegu może dojść do wrośnięcia lub przemieszczenia płatka rogówki (flapa), które można skorygować szybkim zabiegiem.
   • Błędy nacięcia podczas formowania płatka rogówki zdarzają się bardzo rzadko – ich występowanie ogranicza dodatkowo zaawansowana technologia lasera femtosekundowego.
   • Zjawisko uwypuklenia rogówki (keratektazja) jest niezwykle rzadkie (1 na 10-40 tyś. przypadków) i może być usunięte metodą cross-linkingu rogówki.
   • Suchość oka, która zazwyczaj występuje tylko przejściowo. Ulgę i odpowiednie nawilżenie można uzyskać dzięki powszechnie dostępnym kroplom do oczu.
   • Zakażeniu pooperacyjnemu przeciwdziała się poprzez zastosowanie w pierwszym tygodniu kropli do oczu z antybiotykiem. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego lub bólu w oku, prosimy o natychmiastowy kontakt. Stosowanie kropli do oczu zawierających kortyzon może również prowadzić do zwiększenia suchości i wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

   Posiadamy Europejski poziom leczenia

   Powstanie SwissLaser to powrót dr Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

   Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

   Dr Victor Derhartunian otrzymał nagrodę Patients’ Choice Award 2018.

   Lokalizacje kliniki okulistycznej SwissLaser

   Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

   Nasze lokalizacje

   SwissLaser - budynek

   SwissLaser sp. z o. o.
   ul. Kolejowa 1, 01-217 Warszawa

   SwissLaser - budynek

   SwissLaser Kraków sp. z o. o.
   ul. Kluczborska 15/U3, 31-271 Kraków

   Drogi Użytkowniku, Respektujemy i szanujemy Twoje prawo do prywatności. Używamy plików cookies m.in. w celach analitycznych, statystycznych i reklamowych (w tym przez profilowanie). Klikając w pole „rozumiem i akceptuję” wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zapisywanych w plikach cookies. Jeśli chcesz zmienić ustawienia plików cookies, skorzystaj z przycisku „Ustawienia” i dostosuj wybór do swoich preferencji. Dodatkowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych oraz wykorzystywania plików cookies są dostępne w polityce prywatności. Ustawienia Rozumiem i akceptuję