Każde oko jest unikalne, jak genetyczny odcisk palca. Metoda LASIK Wavefront to dostosowane do potrzeb pacjenta leczenie tzw. aberracji optycznych, czyli niechromatycznych oraz złożonych wad wzroku.

Metoda ta jest szczególnie przydatna w przypadku wzroku, który wymaga poprawy w niekorzystnych warunkach oświetlenia, np. w nocy. Chcąc osiągnąć optymalną ostrość widzenia trzeba skorygować nawet niewielkie deformacje optyczne.

adres:

SwissLaser (Horizon Plaza) ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

telefon:

+48 221 201 690

Image module

Przebieg operacji

W pierwszej fazie mierzymy oko aberrometrem, by w ten sposób ustalić jego indywidualną topografię i wady wzroku. Na podstawie uzyskanych danych obliczamy, w jaki sposób należy skorygować rogówkę laserem. Pomiar czoła fali jest zatem szablonem dla profilu ablacji rogówki.

Podczas gdy eye tracker śledzi oko i wyrównuje nawet najmniejsze ruchy, laser excimerowy usuwa warstwy komórek z najwyższą precyzją. Używanie zindywidualizowanych metod polepsza jakość widzenia, a nawet polepsza wzrok w porównaniu do dotychczasowego wyniku osiągniętego za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych!

Aby chronić oczy przed działaniem czynników środowiska zewnętrznego, pacjentom wkładane są soczewki kontaktowe o wysokiej tleno-przepuszczalności, które lekarz usuwa następnego dnia.

Ważne informacje

Jeśli do oka wpadają równoległe promienie światła, to w idealnym przypadku — a więc bez aberracji — są one ogniskowane dokładnie w jednym punkcie. W oku miarowym punkt ten znajduje się w obrębie siatkówki. Jednak prawie nigdy tak się nie dzieje: czoła fal po przejściu przez rogówkę i soczewkę odbiegają od idealnego kształtu, każde oko ma indywidualne krzywizny i zaburzenia optyczne. W wyniku tego punkt obrazowy może być rozmyty.

Takich zaburzeń nie można korygować okularami lub soczewkami kontaktowymi, ponieważ korekta musi być dokonywana bezpośrednio w oku. Jedynym rozwiązaniem jest korekcja w refrakcyjnej chirurgii rogówki z użyciem lasera excimerowego. Metodami LASIK lub LASEK aberracje wyższego rzędu są korygowane z bardzo dużą precyzją!