CSO OCT MS-39
CSO MS-39® (Costruzione Strumenti Oftalmici) to nowa generacja urządzeń do bezkontaktowego obrazowania rogówki, która łączy topografię rogówki krążka Placido z tomografią przedniego odcinka oka na podstawie OCT.
CSO MS-39® (Costruzione Strumenti Oftalmici) to nowa generacja urządzeń do bezkontaktowego obrazowania rogówki, która łączy topografię rogówki krążka Placido z tomografią przedniego odcinka oka na podstawie OCT.
Może ona może wykrywać różne warstwy rogówki oddzielnie z bardzo wysoką rozdzielczością.
MS-39 to obecnie najbardziej zaawansowane urządzenie do analizy przedniego odcinka oka. Oprócz diagnostyki klinicznej przedniego odcinka oka, MS-39 może być stosowany w chirurgii rogówki do planowania operacji refrakcyjnych. Dostępny jest również moduł obliczeniowy IOL (IOL, ang. intraocular lens – wszczepialna soczewka wewnątrzgałkowa, moduł pomagający obliczyć optymalną moc soczewki wszczepialnej) oparty na technikach ray tracingu (Ray-Tracing Techniques). Dodatkowe narzędzia pozwalają MS-39 na wykonywanie dokładnych pomiarów średnicy źrenicy i zaawansowaną analizę filmu łzowego.
Możliwości CSO MS-39®
SEKCJA ROGÓWKI
Urządzenie dostarcza informacji na temat pachymetrii, uniesienia, krzywizny i mocy dioptrycznej obu powierzchni rogówki. MS-39® oferuje bardziej wszechstronną ocenę rogówki, zapewniając szeroki zakres pomiarów odcinka przedniego, od mapy grubości nabłonka do soczewki krystalicznej o dużej średnicy. Wyrazistość obrazów przekrojów o średnicy 16 mm wraz z wieloma szczegółami struktury i warstw rogówki możliwych do uzyskania dzięki MS-39 pomaga rozwiązać wiele problemów diagnostycznych związanych ze schorzeniami rogówki.
MAPA BŁONKOWA I STROMALNA
MS-39 obejmuje zaawansowane pomiary warstwy nabłonkowej i zrębu. Znajomość morfologii nabłonka jest bardzo przydatna w ocenie nieprawidłowości na powierzchni rogówki.
ABERROMETRIA ROGÓWKI
Analiza aberrometryczna zapewnia pełny przegląd aberracji rogówki. Możliwa jest ocena stanu rogówki przedniej, tylnej lub całkowitej dla różnych średnic źrenic. Mapy OPD/WFE i symulacje wizualne (PSF, MTF, splot obrazu) mogą pomóc w precyzyjnym zdiagnozowaniu problemów wzrokowych pacjenta.
EKRAN KERATOKONICZNY
Badanie przesiewowe rogówki dostarcza ważnych informacji na temat rogówki, które mogą okazać się pomocne w zapobieganiu powikłaniom związanym z ektazją (zmniejszeniem grubości i uwypukleniem rogówki w miejscu fotoablacji, co doprowadza do pogorszenia ostrości wzroku) przed podjęciem operacji rogówki.
BIOMETRIA KRYSTALICZNA
W celu dokładniejszego określenia ELED, a tym samym dopracowania obliczeń soczewki wewnątrzgałkowej, MS-39 zapewnia tryb akwizycji do pomiaru grubości soczewki krystalicznej, jej odległości od rogówki i jej równika.
MODUŁ KALKULACYJNY IOL
Moduł oparty na technikach ray tracingu (Ray-Tracing Techniques). Bez względu na stan rogówki – poddanej wcześniej zabiegom chirurgii refrakcyjnej albo nigdy nie operowanej – zapewnia obliczenia mocy sferycznej i torycznej soczewki wszczepialnej.
ZAAWANSOWANA ANALIZA FILMU ŁZOWEGO
Technologia dysku Placido pozwala na zaawansowaną nieinwazyjną analizę filmu łzowego NI-BUT (Non Invasive Break-Up Time).
BADANIA PRZESIEWOWE W KIERUNKU JASKRY
MS-39 umożliwia pomiar AOD, TISA i pachymetrii rogówki, co stanowi istotną pomoc w diagnostyce jaskry.