Oprócz najpopularniejszych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność, coraz częściej diagnozuje się u Pacjentów astygmatyzm. Czym charakteryzuje się ta choroba i jakie są jej objawy? Astygmatyzm to przypadłość, która dotyka coraz większej liczby Pacjentów i zazwyczaj towarzyszy innej wadzie wzroku. Często łączy się z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, a u starszych ludzi z zaćmą.

Dolegliwość ta objawia się tym, że oko widzi nieostry obraz, który powstaje w wyniku nieregularnego skupiania się promieni świetlnych na siatkówce. Wynika to z nieregularnej krzywizny rogówki lub soczewki, która może zostać skorygowana odpowiednio dobranymi okularami lub zabiegiem laserowym. Korekcja laserowa, którą możemy wykonać w naszej klinice, ma na celu wyrównanie krzywizny rogówki, co sprawia, że promienie z powrotem skupiają się w jednym punkcie.

adres:

SwissLaser (Horizon Plaza) ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

telefon:

+48 221 201 690

Image module

Leczenie

Leczenie astygmatyzmu w przeszłości możliwe było tylko przy pomocy tradycyjnych metod korekcji wzroku, czyli poprzez zaproponowanie Pacjentowi odpowiednich okularów. Jednak w dzisiejszych czasach rozwój technologii otworzył przed nami nowe rozwiązania i techniki, które wiążą się ze znacznie lepszymi i szybszymi efektami oraz zwiększonym komfortem Pacjenta.

W naszej klinice zabieg laserowej korekcji wzroku wykonywany jest przez wykwalifikowaną kadrę lekarską, która dysponuje profesjonalnymi umiejętnościami w zakresie najnowszych metod leczenia. Zabieg laserowej korekcji astygmatyzmu należy do jednych z najbezpieczniejszych metod leczenia i błyskawicznie poprawia komfort życia Pacjenta.

Dlaczego warto

Astygmatyzm jest dolegliwością, która niewątpliwie przeszkadza w codziennym życiu. Związana jest z brakiem umiejętności złapania ostrości obrazu, co powoduje bezustanne mrużenie oczu, a to z kolei może skutkować bólem głowy.

Wada ta obniża jakość życia ze względu na fakt, iż obrazy, które widzi Pacjent są zniekształcone, co z kolei może narazić jego oraz jego otoczenie na niebezpieczeństwo, na przykład na drodze. Związana jest także trudnością z widzeniem z daleka i z bliska, a w połączeniu z zaćmą w wieku starczym, może być przyczyną złego samopoczucia.