RODZAJE ZABIEGÓW

Przy użyciu soczewek fakijnych można skorygować nawet poważne wady wzroku.

Czytaj więcej

Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku Pacjentów z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem.

Czytaj więcej

Wszczepienia dodatkowej sztucznej soczewki lub zastępowanie soczewki własnej soczewką sztuczną.

Czytaj więcej

Przy użyciu soczewek fakijnych można skorygować nawet poważne wady wzroku.

Czytaj więcej

Ta metoda doskonale sprawdza się w przypadku Pacjentów z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością i astygmatyzmem.

Czytaj więcej

Wszczepienia dodatkowej sztucznej soczewki lub zastępowanie soczewki własnej soczewką sztuczną.

Czytaj więcej

Pacjentom, którzy nie kwalifikują się do korekcji wady wzroku laserem oferujemy zabiegi w ramach Chirurgii soczewki:

Refrakcyjna wymiana soczewki RLE (refractive lens exchangepolega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i zastąpieniu jej zaawansowaną technologicznie sztuczną soczewką korygującą wadę wzroku. Zabieg taki zaleca się pacjentom z silną dalekowzrocznością, starczowzrocznością i astygmatyzmem, a w niektórych przypadkach także z krótkowzrocznością.

Podczas zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki możliwe jest zastosowanie soczewki dobranej indywidualnie do potrzeb konkretnego pacjenta:

  • Soczewki wieloogniskowe (trifokalne, multifokalne, EDOF) – umożliwiają bardzo dobrą ostrość wzroku do dali, bliży (35-40 cm) oraz odległości pośredniej  (60-90 cm).
  • Soczewki toryczne jednoogniskowe – likwidują astygmatyzm, zapewniają ostre widzenie do dali albo do bliży.
  • Soczewki toryczne wieloogniskowe – likwidują astygmatyzm, zapewniają ostre widzenie do dali, do bliży oraz na odległości pośrednie, dają więc możliwość całkowitego uniezależnienia się od okularów korekcyjnych.

Wymiana soczewki własnej jest także jedyną metodą leczenia zaćmy. Podczas operacji zaćmy skorygować można nie tylko krótko- czy dalekowzroczność, ale też astygmatyzm oraz starczowzroczność. W przypadku wyboru soczewek PREMIUM oprócz usunięcia zaćmy pacjent może więc liczyć na bardzo dobrą ostrość wzroku do dali, bliży (35-40 cm) oraz odległości pośredniej  (60-90 cm).

Więcej informacji o soczewkach PREMIUM stosowanych w leczeniu zaćmy znajdziesz tutaj.

Wszczepienie (implantacja) soczewki fakijnej jest rozwiązaniem adresowanym przede wszystkim do pacjentów z wysoką krótkowzrocznością, nadwzrocznością bądź astygmatyzmem. Soczewki fakijne nie korygują natomiast starczowzroczności (presbiopii) czyli utraty zdolności akomodacji oka spowodowanej stopniowym twardnieniem i zmniejszeniem elastyczności własnej soczewki związanej z jej fizjologicznym zużyciem.

Wszczepienie soczewek fakijnych nie wiąże się z usunięciem soczewki naturalnej. Sztuczna soczewka wszczepiana jest do oka z przezierną soczewką naturalną (tzn. soczewką, która nie jest zmętniała, jak np. w zaćmie, i zachowuje swoje fizjologiczne właściwości), zapewniając doskonałą jakość widzenia. Pacjent po implantacji soczewek fakijnych nie musi już nosić okularów korekcyjnych ani soczewek kontaktowych.

Soczewki EVI Visian ICL należą do grupy soczewek fakijnych, czyli wszczepialnych soczewek kontaktowych stosowanych jako dodatek do naturalnej soczewki oka. Wyróżniają się m. in. wysoką biokompatybilność materiału, z którego są wykonane –  ICL (kolagen) oraz wysokim bezpieczeństwem nawet przy cienkich rogówkach.

JESTEŚMY CENTRUM REFERENCYJNYM FIRMY SCHWIND

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

map of europe with our clinics

POSIADAMY EUROPEJSKI POZIOM LECZENIA

Powstanie SwissLaser to powrót dr Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Dr Victor Derhartunian otrzymał nagrodę Patients’ Choice Award 2018.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić