PRESBYMAX, CZYLI LECZENIE STARCZOWZROCZNOŚCI

Przebieg i efekty zabiegu

W centralnej części rogówki jest rodzaj wysepki. Ta centralna cześć rogówki odpowiada za ostre widzenie do bliży, zaś obwodowa część rogówki pozwala na ostre widzenie do dali. Podczas zabiegu metodą PresbyMAX rogówka modelowana jest laserem w taki sposób, że jej nowa krzywizna pozwala pacjentowi na widzenie z różnych odległości. Centralna cześć rogówki umożliwia widzenie z bliskiej odległości, a obwodowa ułatwia widzenie z odległości pośrednich i z daleka. Ilość światła wpadająca do oka nie jest dzielona po równo pomiędzy obie wymienione części.

Zabieg PresbyMAX jest w stanie uwolnić pacjenta od konieczności noszenia okularów do czytania.

Starczowzroczny profil PresbyMax jest wykonywany jedynie za pomocą metody FemtoLASIK 7D. Podczas zabiegu płatek rogówki jest tworzony laserem femtosekundowym, a samą korekcję rogówki robi laser Excimerowy Schwind Amaris 1050 RS.

Poprawa widzenia z bliska i z daleka następuje już w klika godzin po zabiegu, widzenie z pośrednich i dalszych odległości pojawia się już następnego dnia. Poprawę jakości widzenia pacjent uzyskuje po kilku tygodniach.

Jednym z warunków poddania się zabiegowi PresbyMAX jest przezierna soczewka własna pacjenta. Oznacza to, że jeśli lekarz zauważa choćby najmniejsze zmętnienie soczewki, zwiastujące początki zaćmy, nie wykona zabiegu PresbyMAX i wtedy zalecana jest refrakcyjna wymiana soczewki lub operacja zaćmy z wszczepieniem nowoczesnych implantów umożliwiających dalsze czytanie. Jeśli wybór padnie na soczewkę wieloogniskową (trifokalną, multifokalną lub EDOF) umożliwi ona bardzo dobrą ostrość wzroku do dali, bliży (35-40 cm) oraz odległości pośredniej  (60-90 cm).

Soczewki trifoklane umożliwiają bardzo dobre widzenie z bliska i z daleka oraz nieco gorsze na odległości pośrednie. Soczewki EDOF natomiast sprawiają, że bardzo dobrze z daleka, dobrze na odległości pośrednie i nieco gorzej z bliska.

Przeciwwskazania do zabiegu

Obok zaćmy, przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu PresbyMAX są:

  • jaskra, stany zapalne oka, stożek, dystrofie i inne nieprawidłowości rogówki
  • choroby z autoagresji (autoimmunologiczne)
  • zaburzenia hormonalne
  • wszczepiony rozrusznik serca
  • niekorzystne parametry optyczne oka takie jak np. cienka rogówka, zbyt szerokie źrenice, zbyt stroma lub płaska krzywizna rogówki, nasilony zespół suchego oka

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić

ZALETY METODY PRESBYMAX

Mała inwazyjność zabiegu

Krótki czas trwania (kilka minut)

Wysoka jakość widzenia ze wszystkich odległości

Niewielka liczba powikłań

Możliwość jednoczesnej korekcji wad wzroku

Mała inwazyjność zabiegu

Krótki czas trwania (kilka minut)

Wysoka jakość widzenia ze wszystkich odległości

Niewielka liczba powikłań

Możliwość jednoczesnej korekcji wad wzroku

W celu uzyskania optymalnych efektów leczenia zabieg musi być wykonany w obu oczach. W nielicznych przypadkach, przy słabym oświetleniu pacjenci po zabiegu muszą używać małych dodatnich mocy szkieł do bliży. J

Ponieważ na efekt korekcji w każdym indywidualnym przypadku wpływają różne czynniki, w razie konieczności zabieg PresbyMax można powtórzyć po co najmniej po 6 miesiącach. Dokorekcja jest równie mało inwazyjna i bezpieczna.

JESTEŚMY CENTRUM REFERENCYJNYM FIRMY SCHWIND

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

Logo ziemerLogo schwind amaris 1050RSleading medicine certificateTUV AUSTRALIA certificateLogo
map of europe with our clinics

POSIADAMY EUROPEJSKI POZIOM LECZENIA

Powstanie SwissLaser to powrót dr Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Dr Victor Derhartunian otrzymał nagrodę Patients’ Choice Award 2018.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić