PresbyMAX

PresbyMAX (bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki) to metoda laserowej korekcji wzroku. Stosuje się ją u osób mających zaburzenia akomodacji bez współwystępującej wady wzroku, np. związane ze starczowzrocznością. Wskazaniem do leczenia metodą PresbyMAX są także wady wzroku z zakresie od – 5,0 dioptrii do +2,75 dioptrii oraz do 3,0 cylindrów przy towarzyszącej niewydolności akomodacji u pacjentów powyżej 40 roku życia

Potrzebujesz więcej informacji?

Zadzwoń do nas:

+48 221 201 690

Lub umów wizytę online:

Umów wizytę

PresbyMAX, czyli leczenie starczowzroczności

O metodzie

PresbyMAX (bi-asferyczna, multifokalna ablacja rogówki) to metoda laserowej korekcji wzroku. Stosuje się ją u osób mających zaburzenia akomodacji bez współwystępującej wady wzroku, np. związane ze starczowzrocznością. Wskazaniem do leczenia metodą PresbyMAX są także wady wzroku z zakresie od – 5,0 dioptrii do +2,75 dioptrii oraz do 3,0 cylindrów przy towarzyszącej niewydolności akomodacji u pacjentów powyżej 40 roku życia

W centralnej części rogówki jest rodzaj wysepki. Ta centralna cześć rogówki odpowiada za ostre widzenie do bliży, zaś obwodowa część rogówki pozwala na ostre widzenie do dali. Podczas zabiegu metodą PresbyMAX rogówka modelowana jest laserem w taki sposób, że jej nowa krzywizna pozwala pacjentowi na widzenie z różnych odległości. Centralna cześć rogówki umożliwia widzenie z bliskiej odległości, a obwodowa ułatwia widzenie z odległości pośrednich i z daleka.

Popraw jakość widzenia w kilka tygodni

Ilość światła wpadająca do oka nie jest dzielona po równo pomiędzy obie wymienione części. Dlatego u pewnej grupy osób kontrast podczas patrzenia na przedmioty znajdujące się blisko (daleko) może być gorszy niż w przypadku patrzenia daleko (blisko). Zabieg PresbyMAX nie zniweluje tych różnic do zera, ale jest w stanie uwolnić pacjenta od konieczności noszenia okularów do czytania. Metoda PresbyMAX zapewnia 35 % widzenia z bliży (+1,75 do +3,00 dodatkowych dioptrii),15% widzenia z pośrednich odległości oraz 45% widzenia w dal.

Podczas zabiegu nabłonek rogówki jest odsłaniany a na zrąb rogówki oddziałuje się laserem femtosekundowym i excimerowym. Poprawa widzenia z bliży następuje już w klika minut po zabiegu, widzenie z pośrednich i dalszych odległości pojawia się po 5-7 dniach. Poprawę jakości widzenia pacjent uzyskuje po kilku tygodniach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jednym z warunków poddania się zabiegowi PresbyMAX jest przezierna soczewka własna pacjenta. Oznacza to, że jeśli lekarz zauważa choćby najmniejsze zmętnienie soczewki, zwiastujące początki zaćmy, nie wykona zabiegu PresbyMAX. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem jest usunięcie soczewki własnej i wszczepienie soczewki sztucznej. Jeśli wybór padnie na soczewkę wieloogniskową (trifokalną, multifokalną) umożliwi ona bardzo dobrą ostrość wzroku do dali, bliży (35-40 cm) oraz odległości pośredniej (60-90 cm).

  • Jaskra, stany zapalne oka, stożek, dystrofie i inne nieprawidłowości rogówki
  • Choroby z autoagresji (autoimmunologiczne)
  • Zaburzenia hormonalne
  • Wszczepiony rozrusznik serca
  • Niekorzystne parametry optyczne oka

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zalety metody PresbyMAX

Krótki czas trwania (kilka minut)

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed at tempus metus. Nam vel velit fringilla, mattis erat ac, posuere nunc.

Możliwość jednoczesnej korekcji wad wzroku

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed at tempus metus. Nam vel velit fringilla, mattis erat ac, posuere nunc.

Wysoka jakość widzenia ze wszystkich odległości

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed at tempus metus. Nam vel velit fringilla, mattis erat ac, posuere nunc.

Jesteśmy centrum referencyjnym firmy Schwind

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

Posiadamy Europejski poziom leczenia

Powstanie SwissLaser to powrót dr. Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Lokalizacje kliniki okulistycznej SwissLaser

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Nasza lokalizacja

Nasza klinika okulistyczna znajduje się w doskonałej lokalizacji w pobliżu Galerii Mokotowskiej. Badanie możesz wykonać podczas zakupów!


SwissLaser (Horizon Plaza)
ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

Umów wizytę