Jak długo utrzymują się efekty laserowej korekcji wady wzroku?

Jeszcze nie tak dawno nie do pomyślenia było “wyregulowanie” oka o setne części milimetra i skuteczne zlikwidowanie wszelkich problemów ze wzrokiem. W drugiej dekadzie XXI wieku każdego dnia tysiące ludzi budzi się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub astygmatyzmem i kładzie się spać z… doskonałym wzrokiem. Jak to możliwe? Po prostu ludzie ci poddają się laserowej korekcji wady wzroku. 

Każdy, kto został zakwalifikowany do takiego zabiegu może oczekiwać, że jego wada refrakcji zostanie poprawiona na zawsze. Interwencja laserem zmienia kształt oka i na dobre koryguje wady refrakcji. Krzywizna rogówki zostaje przebudowana poprzez usunięcie niewielkiej ilości tkanki za pomocą lasera. Kiedy ta tkanka znika na zawsze, oko stabilizuje się w nowym kształcie.

Pozbyliśmy się więc wady refrakcji – krótkowzroczności, dalekowzroczności lub astygmatyzmu. Jeśli operacja  jest wykonywana na oku z ustabilizowaną wadą, jej laserowa korekcja będzie trwała i nie zajdzie konieczność ponowienia operacji w przyszłości.

Zawsze jednak należy mieć na uwadze, że tkanka żyje – oznacza to, że zmiany są MOŻLIWE. Jeśli zajdzie potrzeba, także po latach można dokonać dokorekty (laserowych poprawek po pierwszej operacji) lub doszczepić implant wewnątrzgałkowy.

Chociaż wyniki laserowej chirurgii oka są trwałe, nie oznacza to, że już nigdy nie będziesz potrzebować okularów. Laserowa chirurgia oka koryguje wady refrakcji, takie jak dalekowzroczność, krótkowzroczność i astygmatyzm, nie może jednak powstrzymać naturalnego procesu starzenia się oka i nie ma wpływu na pojawienie się starczowzroczności, która jest spowodowana stopniowym osłabieniem mięśni oka, umożliwiających nam prawidłową akomodację. 

Jeśli nie zdecydowałeś się na laserową korekcję wady wzroku i właśnie dołączają do niej objawy starczowzroczności, możesz zdecydować się na zabieg PresbyMAX.

Ten maksymalnie zindywidualizowany profil laserowej korekcji wzroku w przypadku starczowzroczności ze współwystępującymi wadami wzroku (zakresie od – 7,0 dioptrii do +3 dioptrii oraz do 4,0 cylindrów) albo bez tych wad  jest dziś najmniej inwazyjną i skutkująca najmniejszą liczbą możliwych powikłań metodą leczenia prezbiopii. 

Chcesz wiedzieć więcej o tej metodzie leczenia? Zajrzyj na naszego bloga!

author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić