Farbowanie włosów w okolicach daty operacji laserowej korekcji wady wzroku jest całkowicie bezpieczne. W żadnym wypadku nie należy jednak spieszyć się z korektą odrostów zaraz po zabiegu! Dowiedz się dlaczego. 

Odpowiedź jest prosta. Podczas rekonwalescencji po laserowej operacji oka należy bardzo dbać o to, aby nie dostały się do niego żadne substancje drażniące. Chodzi nie tylko o to, że niepożądane chemikalia mogłyby sprowokować dodatkowe podrażnienie czy wręcz indukować stan zapalny. Równie ważne jest to, że w przypadku podrażnienia będziemy mieć naturalną skłonność do tarcia oczu, co jest absolutnie zakazane podczas ich gojenia się.


Należy mieć też na uwadze fakt, że farba do włosów może uczulić nawet wówczas, gdy nie zanotowaliśmy do tej pory reakcji alergicznych. Jakiekolwiek reakcje uczuleniowe w obrębie głowy będą w tym przypadku naprawdę uciążliwą komplikacją.

Nieprzewidziany odczyn alergiczno-zapalny może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza w sytuacji, w której  i tak czasowo używamy antybiotykowych i nawilżających kropli do oczu i aplikacja kolejnych leków może skutkować ich wejściem w niepożądaną reakcję.