Czy farbowanie włosów przed lub po laserowej operacji oka jest bezpieczne?

Farbowanie włosów w okolicach daty operacji laserowej korekcji wady wzroku jest całkowicie bezpieczne. W żadnym wypadku nie należy jednak spieszyć się z korektą odrostów zaraz po zabiegu! Dowiedz się dlaczego. 

Odpowiedź jest prosta. Podczas rekonwalescencji po laserowej operacji oka należy bardzo dbać o to, aby nie dostały się do niego żadne substancje drażniące. Chodzi nie tylko o to, że niepożądane chemikalia mogłyby sprowokować dodatkowe podrażnienie czy wręcz indukować stan zapalny. Równie ważne jest to, że w przypadku podrażnienia będziemy mieć naturalną skłonność do tarcia oczu, co jest absolutnie zakazane podczas ich gojenia się.


Należy mieć też na uwadze fakt, że farba do włosów może uczulić nawet wówczas, gdy nie zanotowaliśmy do tej pory reakcji alergicznych. Jakiekolwiek reakcje uczuleniowe w obrębie głowy będą w tym przypadku naprawdę uciążliwą komplikacją.

Nieprzewidziany odczyn alergiczno-zapalny może przysporzyć wielu kłopotów, zwłaszcza w sytuacji, w której  i tak czasowo używamy antybiotykowych i nawilżających kropli do oczu i aplikacja kolejnych leków może skutkować ich wejściem w niepożądaną reakcję.

author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić