To jeden z bardziej podstawowych “laserowych lęków” – że duża wada wzroku będzie wiązała się z podniesieniem kosztów zabiegu. Cena bywa pierwszym z elementów, które ludzie biorą pod uwagę, myśląc o laserowej operacji oczu, a potem szukając konkretnej kliniki, w której można ją wykonać. 

Cena zabiegu nie jest zależna od wielkości wady, ale od metody jaką jest on wykonywany. 

Z uwagi na fakt, że chirurgia refrakcyjna rozwija się szybko i dynamicznie; że wciąż pojawiają się kolejne nowe, jeszcze bardziej precyzyjne rozwiązania technologiczne, ceny zabiegów mogą być bardzo zróżnicowane. Ale w przypadku każdej metody cena zabiegu jest stała i nie zmienia się w zależności od tego, czy wada wzroku jest większa, czy mniejsza.

Z kolei dobór metody zabiegowej zależy od kilku czynników: specyfiki wady wzroku, warunków anatomicznych oka, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz jego oczekiwań co do ostrości wzroku po leczeniu. Nie istnieje więc w chirurgii refrakcyjnej prosta zależność: im droższy zabieg, tym lepiej dla pacjenta.

Istnieje inna: im bardziej indywidualnie dobrana metoda operacyjna, tym lepsze efekty lecznicze. Dlatego w każdym przypadku decyzję o laserowej korekcji wzroku poprzedza się bardzo precyzyjnymi badaniami, które umożliwiają jednoznaczną i ostateczną kwalifikację do zabiegu – więcej przeczytasz o niej tutaj.

Szczegółowy cennik zabiegów przeprowadzanych w SwissLaser znajduje się tutaj: https://swisslaser.pl/cennik/