Cennik zabiegów laserowej korekcji wad wzroku

Cena zabiegu laserowej korekcji wady wzroku wielu pacjentom wydaje się zaporowa. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że zabieg taki to wydatek jednorazowy i niwelujący wszystkie inne wydatki związane z okularami i/lub soczewkami kontaktowymi do końca życia.

To prawda, że nie można poddać się zabiegom laserowej korekcji wzroku za darmo, ponieważ NFZ nie refunduje, uznając, że są to zabiegi… kosmetyczne. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że laserowa korekcja wady wzroku jest jedną z najnowocześniejszych i najbardziej zindywidualizowanych procedur chirurgii refrakcyjnej – a więc medycyny! – która w gruncie rzeczy pozwala wadę wzroku

wyeliminować, a  nie skorygować (jak czynią to okulary, bądź soczewki kontaktowe), klasyfikacja taka jest po prostu absurdalna. 

Dla wielu Pacjentów poprawa jakości widzenia jest po prostu warunkiem normalnego funkcjonowania na co dzień: daje możliwość usamodzielnienia się, podjęcia aktywności sportowej albo pracy w wymarzonym zawodzie. Nawet minimalna wada wzroku może uniemożliwić wstąpienie do służb mundurowych, profesjonalne uprawianie sportu albo pracę w zawodzie chirurga czy zegarmistrza. 

Perfekcyjna korekta wady wzroku za pomocą okularów albo soczewek kontaktowych wciąż nie jest możliwa. Im większa lub bardziej skomplikowana wada, tym trudniej dobrać adekwatne do potrzeb pacjenta szkła albo soczewki. 

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wada wzroku bywała wyrokiem – dziś to tylko (i aż!) diagnoza, która pociąga za sobą wiele możliwych sposobów leczenia. A najdoskonalszym z nich jest właśnie laserowa korekcja wzroku. 

Kiedy zapadnie decyzja o wyborze konkretnej metody laserowej operacji oczu musimy liczyć się z następującymi kosztami:

  • PRK/LASEK – od 2200 zł / oko
  • Operacja bezdotykowa/bez nacięć rogówki Trans-PRK Smart surFace – od 4000 zł / oko
  • Femto-LASIK basic – od 4000 zł / oko
  • Femto-LASIK 7D standard – od 4500 zł / oko
  • Femto-LASIK 7D – Z 3D premium – od 4900 zł / oko

W cenie każdego pakietu STANDARD zwarta jest trzyletnia, a w cenie każdego pakietu PREMIUM – dziesięcioletnia gwarancja, obejmująca bezpłatne poprawki jeżeli założony cel korekcji nie został osiągnięty (ze względu na proces gojenia, błędy pomiarowe, zróżnicowanie leseroterapii). 

Ceny zabiegów mogą ulegać zmianie nie tylko w związku z przyczynami od nas niezależnymi (np. inflacja), ale także dlatego, że stale poszerzamy zakres usług, sprowadzając do naszej Kliniki coraz nowocześniejsze lasery okulistyczne i oferując coraz bardziej precyzyjne metody zabiegowe. 

Zabieg laserowej korekcji wady wzroku można opłacić jednorazowo w całości, można też skorzystać z różnych form finansowania ratalnego.

author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić