10 powodów, dla których warto wybrać laserową korekcję wady wzroku albo wszczepienie sztucznych soczewek w SwissLaser

SwissLaser to nie jest jedyna klinika, w której możesz poddać się laserowej korekcji wady wzroku albo wszczepieniu sztucznych soczewek. Ale jedyna taka, której pomysłodawca, twórca i szef w jednej osobie – Dr Victor Derhartunian –  postanowił doświadczenie zdobyte na wiodących uniwersytetach w Niemczech i Szwajcarii wykorzystać nie wyłącznie za granicą, ale także w Polsce.

Powstanie SwissLaser to powrót dr. Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni i przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który poszukuje lekarza idealnego miał szansę go znaleźć. I aby każdy lekarz, który zwiąże się zawodowo z kliniką SwissLaser miał do dyspozycji  nowoczesny i innowacyjny sprzęt oraz możliwość korzystania ze szkoleń, które stale podnoszą kwalifikacje.

Najważniejszy jest dla nas Pacjent

Doskonale zdajemy sobie sprawę jak wielkim dyskomfortem i utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu jest duża i/albo skomplikowana wada wzroku. Jak wiele kłopotów może powodować astygmatyzm, starczowzroczność czy zaćma. Jednocześnie dysponujemy możliwością przeprowadzenie bardzo szczegółowych badań diagnostycznych oraz wdrożenia leczenia operacyjnego, które jest w stanie uwolnić naszych Pacjentów od wszelkich kłopotów ze wzrokiem.

Pacjent zawsze jest dla nas najważniejszy. To z myślą o jego potrzebach, także nietypowych, oraz o maksymalnym komforcie przed, w czasie i po zabiegu operacyjnym stale szkolimy się i pozyskujemy nowy sprzęt. Głosimy zasadę: jeśli tylko masz możliwość komuś pomóc, zrób to.

Jesteśmy zawsze do dyspozycji naszych Pacjentów, poświęcamy czas na zadawanie pytań i wyjaśnienie wątpliwości

Taki pogłębiony wywiad, fachowo zwany anamnezą, ma na celu uzyskanie informacji o aktualnym stanie zdrowia Pacjentów oraz ich historii medycznej, a wszystko po to, by móc szybko postawić jednoznaczną diagnozę i wdrożyć skuteczne leczenie.  Doskonale wiemy, że interwencja laserowa w obrębie oka jest dla wielu Pacjentów bardzo emocjonującym przeżyciem, choć rzeczywistość zabiegu okazuje się o wiele przyjaźniejsza, niż sobie to wyobrażają. Z laserową korekcją wzroku czy wszczepieniem sztucznych soczewek nie wiążą się duże doznania bólowe – często zabieg jest w ogóle bezbolesny. Wyjaśniamy więc wszelkie wątpliwości, żeby Pajeni niepotrzebnie się nia bali, a mając ich pełną historię medyczną możemy działać tak, żeby nie zaistniały żadne powikłania.

Wiedza na temat ogólnego stanu zdrowia naszych Pacjentów jest szczególnie ważna np. dlatego, że obok bezwzględnych przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku czy operacji wszczepienia sztucznych soczewek istnieją też przeciwwskazania względne. Oznacza to, że nawet w życiu osoby chorej przewlekle może pojawić się takie “okno w czasie”, kiedy choroba wchodzi w stan remisji i wykonanie wymarzonego zabiegu okulistycznego staje się możliwe.

Pracują u nas wyłącznie wysokiej klasy specjaliści

Doświadczeni chirurdzy, wykwalifikowane pielęgniarki, zaangażowani optycy i pomocny personel dbają o sprawny przebieg całego leczenia. Począwszy od pierwszej konsultacji, do kontroli po zabiegu nawet po kilku latach – zdrowie i bezpieczeństwo Pacjentów są dla nas najważniejsze. Wykwalifikowany personel to gwarancja perfekcyjnego przepływu informacji oraz zabiegu wykonanego bez jakichkolwiek uchybień.

Naszym celem nie jest przyjęcie jak największej liczby Pacjentów, ale zaoferowanie tym, którzy się do nas zgłaszają profesjonalnej konsultacji i spersonalizowanego leczenia. Pełni entuzjazmu, każdego dnia wykonujemy naszą pracę, ciesząc się, że możemy dać ludziom możliwość doskonałego widzenia i komfort uwolnienia się od okularów czy soczewek kontaktowych. 

Dysponujemy sprzętem najnowszej generacji

To daje nam możliwość operowania najbardziej skomplikowanych przypadków. Jeśli szukałeś już pomocy w wielu klinikach i gabinetach okulistycznych, ale nikt nie umiał Ci pomóc, skontaktuj się z nami. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów czy soczewek kontaktowych.

Projektujemy zabiegi operacyjne “na miarę”, dlatego wszelkie decyzje dotyczące leczenia czy operacji podejmujemy wyłącznie po rzetelnym wywiadzie z pacjentem, po analizie dotychczas wykonanych badań, z którymi się do nas zgłasza oraz po badaniach i diagnostyce przeprowadzonej u nas w Klinice. fakt, że odmówiono ci pomocy w innym placówkach, nie oznacza, że w naszej także nie znajdziemy optymalnego rozwiązania Twoich problemów ze wzrokiem. O używanych przez nas urządzeniach najnowszej generacji możesz przeczytać tutaj [https://swisslaser.pl/technologie/

Jesteśmy Centrum Referencyjnym firmy Schwind

W praktyce oznacza to, że klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind, co przekłada się nie tylko na szybki dostęp do nowoczesnych urządzeń produkowanych przez tę znakomitą firmę, ale także na możliwość współuczestniczenia w wypracowywaniu nowych metod leczenia.

Dzięki zdobytej wiedzy dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions. 

Nasza kadra ma międzynarodowe doświadczenie

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami. Takie same technologie i standardy wprowadziliśmy w naszej klinice SwissLaser w Warszawie.

Z pasją łączymy niemiecką technologię, szwajcarską precyzję, europejski know-how i polską gościnność. Doświadczeni chirurdzy, wykwalifikowane pielęgniarki, precyzyjni optycy i pomocny personel dbają o sprawny przebieg całego leczenia. 

Nieustannie się szkolimy

Korzystając z możliwości jakie daje bycie centrum referencyjnym firmy Schwind, jednego z liderów w dziedzinie produkcji i sprzedaży urządzeń do leczenia ametropii i chorób rogówki składających się z systemów laserowych, systemów diagnostycznych oraz oprogramowania do indywidualnego planowania leczenia, stale doskonalimy swoje umiejętności i zyskujemy bezcenną wiedzę.

Nie traktujemy jej jak wiedzy tajemnej i dzielimy się nią kiedy to tylko możliwe – jak już wspomniano, dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions. 

Operujemy na europejskim poziomie

Jeśli podejmiesz decyzję o leczeniu lub operacji w warszawskiej klinice SwissLaser, otrzymasz świadczenia takiej samej jakości jak gdybyś zawitał do naszych klinik w Austrii czy Szwajcarii. Niezmiennie i bez względu na kraj leczenia trzymamy te same standardy.

Z nami zobaczysz świat wyraźniej: SwissLaser to nowoczesna praktyka okulistyki laserowej, która do tej pory, jako klinika EyeLaser, zdobywała (i zdobyła!) uznanie wśród austriackich i szwajcarskich Pacjentów. Nasz sukces zawdzięczamy trosce o maksymalną precyzję, bezpieczeństwo i życzliwość wobec Pacjenta przed, w trakcie i po zabiegu.

Cała diagnostyka przedzabiegowa odbywa się na miejscu

Całą diagnostykę przeprowadzoną przed laserową korekcją wady wzroku, wszczepieniem sztucznych soczewek czy innego rodzaju leczeniem przeprowadzamy na miejscu w naszej klinice. Więcej o przygotowaniach do leczenia operacyjnego możesz poczytać tutaj: https://swisslaser.pl/blog/diagnostyka-przed-laserowa-korekcja-wzroku-lub-implantacja-soczewek/

Nie wymagamy od Ciebie, żebyś dostarczył nam wyniki badań z innych miejsc, jeśli jednak takimi dysponujesz, zabierz je ze sobą na wizytę w SwissLaser, żeby łatwiej nam było odtworzyć Twoją historię choroby.

Dajemy 10 lat gwarancji na laserową korekcję wzroku

Jesteśmy pewni swoich umiejętności, dlatego dajemy naszym Pacjentom aż 10 lat gwarancji na laserową korekcję wzroku, a ewentualne poprawki (liczba powikłań to poniżej 1% przypadków) wliczone są w cenę zabiegu.

author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić