Dlaczego wciąż zwlekasz z laserową korekcją wady wzroku? Odzyskaj komfort widzenia w jeden dzień!

Nawet niewielka wada wzroku potrafi uprzykrzyć życie, ograniczyć aktywność sportową czy stanowić przeciwwskazanie do wykonywania niektórych zawodów.

Wada duża i/albo skomplikowana to już prawdziwe wyzwanie! Jeśli nie umiesz sobie wyobrazić jak widzi krótkowidz, dalekowidz albo astygmatyk poszukaj w sieci zdjęć, które całkiem udanie przeprowadzają taką symulację – choćby prac Philipa Barlowa. Przyjrzałeś się tym niezwykłym obrazom?

Prawda, że powiedzieć, iż osoba z wadą wzroku widzi “niewyraźnie” to nic nie powiedzieć?

Tymczasem komfort perfekcyjnego widzenia można odzyskać w jeden dzień. Ba, w kilkanaście minut! Tyle trwa przeciętna laserowa korekcja wady wzroku. To fakt, że przygotowania do zabiegu (badania, konsultacje, rozmowy z lekarzem itd.) trwają znacznie dłużej, ale sama operacja laserem jest krótka i bezbolesna.

Dlaczego więc zwlekasz z laserową korekcją krótkowzroczności, dalekowzroczności czy astygmatyzmu? 

Co przemawia za tym, że nie warto zwlekać z odzyskaniem komfortu widzenia dzięki laserowej korekcji wady wzroku?

  • Laserowa korekcja wady wzroku jest bezpieczna. Liczba powikłań to poniżej 1% przypadków. Ryzyko powikłań podczas i po laserowej korekcji wzroku jest niższe niż kiedy nosi się na co dzień soczewki kontaktowe!
  • Operacja laserem jest krótka (kilkanaście do dwudziestu minut) i  bezbolesna (stosuje się tylko znieczulenie miejscowe w postaci kropli do oczu).
  • Komfort widzenia odzyskuje się od razu, jednak większość pacjentów przyzwyczaja się do nowego widzenia w ciągu kilku tygodni, a stuprocentowa adaptacja zajmuje im od 4 do 6 miesięcy.
  • Powrót do codziennej aktywności możliwy jest już 24 godziny po zabiegu.
  • Na dyskomfort po zabiegu wystarczające są NLP (paracetamol, ibuprom).
  • Laserowa korekcja wady wzroku jest trwała. Jeśli zabieg zostanie, zgodnie ze złotym standardem medycznym, przeprowadzony na oczach z ustabilizowaną wadą, zostanie ona wyeliminowana raz na zawsze.
author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić