Czy mogę przyjść z osobą towarzyszącą na laserową operację oka?

Obecność bliskiej osoby zawsze jest wsparciem dla osoby, która przechodzi badania w kierunku laserowej korekcji wady wzroku. Jednak podczas zabiegu Twój towarzysz zostanie poproszony o wyjście do poczekalni. 

Dlaczego? Wynika to z faktu, że sala operacyjna jest miejscem dostępnym wyłącznie dla personelu medycznego. Ma to na celu zapewnienie sterylnych warunków zabiegu. 

Zawsze podkreślamy, że na zabieg laserowej korekcji wady wzroku dobrze przyjechać z osobą bliską, ponieważ już po operacji nie powinno się siadać za kółkiem. Równie niewskazany jest powrót do domu środkami komunikacji miejskiej z uwagi na możliwość zakażenia.

W pierwszych dniach po operacji powinieneś  unikać kontaktu z osobami chorymi na infekcje typu katar, grypa, czy choroby zakaźne. Oko po operacji, jak każdy inny organ naszego ciała w podobnej sytuacji, wymaga całkowitego wygojenia się w możliwie bezpiecznych warunkach. Dlatego zawsze upewnij się, czy ktoś z rodziny albo przyjaciel nie stanowi dla Ciebie zagrożenia!

Oczywiście na każdą wizytę kontrolną, pooperacyjną możesz przyjść w towarzystwie. 

UWAGA: Wszystkie powyższe zasady obowiązują w normalnych warunkach.

Możliwe jest więc, że zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia, Swisslaser funkcjonuje akurat w reżimie sanitarnym i z uwagi na obostrzenia, w klinice mogą przebywać tylko pacjenci bez osób towarzyszących.

Jeśli nie wiesz, czy możesz przyjechać z osobą towarzyszącą, skontaktuj się z nami 

Warszawa: +48 221 201 690

Kraków: +48 123 833 360

e-mail: info@swisslaser.pl

author image

Autor:

Dr. Victor Derhartunian

Dr Victor Derhartunian od 2012 roku z sukcesem prowadzi własną klinikę EyeLaser we Wiedniu (Austria), zaś od 2016 roku – Centrum Chirurgii Laserowej w Zurychu (Szwajcaria). Obie te placówki należą do wysoko ocenianych przez Pacjentów klinik w tej części Europy, a wszystko to dzięki umiejętnemu wykorzystaniu innowacyjnych technologii i zastosowaniu absolutnie wysokich standardów w pracy z Pacjentami.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

Zobacz jak się umówić