Mikrosoczewkowa laserowa korekcja

Metoda mikrosoczewkowa laserowa korekcja jest stosowana tylko u Pacjentów z krótkowzrocznością od -0,5 do -10 dioptrii oraz astygmatyzmem do -5,0 dioptrii. Ze względu na minimalna inwazyjnosc korekcji, stosujemy i polecamy pacjentom metody FemtoLASIK 7D lub TransPRK Smart SurFace oraz SmartSight.

W naszej klinice używamy pelen zakres nowoczesnych metod laserowej korekcji wzroku: Femto-LASIK 7D -Z-LASIK-Z 3D,  TransPRK Smart surFace  oraz SmartSight, przy użyciu kombinacji laserów: femtosekundowego LDV Ziemer Z4, Schwind ATOS i lasera excimerowego Schwind Amaris 1050 RS.

Zalety metody mikrosoczewkowej laserowej korekcji wzroku

  • Jest to metoda bezpłatkowa – wewnątrz nienaruszonej rogówki tworzona jest tzw. lenticula (cienki fragment soczewki w rogówce). Następnie wykonuje się minimalnie inwazyjne nacięcie do podejścia. Przez ten mały otwór można potem usunąć soczewkę wewnątrzrogówkową.
  • Korekcja jest wykonywana wyłącznie laserem femtosekundowym – cały zabieg laserem (formowanie soczewki i nacięcie) jest wykonywany w jednym kroku, przy pomocy lasera.
  • Mikrosoczewkowa laserowa korekcja wzroku może mieć zastosowanie przy dużej krótkowzroczności, do -10 dioptrii.
  • Brak ograniczeń – po zabiegu można wykonywać wszystkie czynności, pocierać oczy, uprawiać sport, nie ma niebezpieczeństwa przesunięcia płatka rogówki.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić

Wady metody mikrosoczewkowej laserowej korekcji wzroku

  • Nie ma możliwości dodatkowego zabiegu tą samą metodą – nie ma możliwości dokonania korekty wyniku operacji poprzez powtórzenie metody ReLex SMILE. Korekta możliwa jest metodami LASEK/PRK, femtoLASIK z cieńkim płatkiem rogówki, metodą CIRCLE.
  • Brak możliwości korekcji nadwzroczności.
  • Brak możliwości korekcji aberacji wyższego rzędu np. koma, aberacji sferycznych lub korekcji aberacji opartych o topografię rogówki (topo-guided).

JESTEŚMY CENTRUM REFERENCYJNYM FIRMY SCHWIND

SwissLaser to laserowe centrum referencyjne firmy Schwind. Jesteśmy ekspertami z zakresu laserowej korekcji wzroku z międzynarodowym doświadczeniem. Korzystamy z nowoczesnych, certyfikowanych technologii, które pozwalają na dobre uwolnić się od okularów!

Nasza klinika SwissLaser intensywnie współpracuje naukowo z firmą Schwind. Dr Victor Derhartunian szkoli lekarzy na całym świecie w dziedzinie laserowej korekcji wzroku z wykorzystaniem wysoko zaawansowanych technologicznie urządzeń marki SCHWIND eye-tech-solutions.

map of europe with our clinics

POSIADAMY EUROPEJSKI POZIOM LECZENIA

Powstanie SwissLaser to powrót dr Victora Derhartuniana do swoich polskich korzeni – przeniesienie europejskiej wiedzy, doświadczenia, jakości i słynnej szwajcarskiej precyzji do naszego kraju, aby każdy Pacjent, który potrzebuje korekcji wzroku, otrzymał wszystko pod kątem technologii, wiedzy i opieki.

Naszym obecnym celem jest pogłębianie wiedzy w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, operacji soczewkowych i laserowych, tak, aby polscy Pacjenci mogli otrzymać leczenie na wysokim poziomie w tym zakresie.

Dr Victor Derhartunian otrzymał nagrodę Patients’ Choice Award 2018.

Zapisz się na niezobowiązująca wizytę i konsultację, na której dowiesz się, jak możemy poprawić Twój wzrok.

 

Zobacz jak się umówić