Trans-PRK smart surFace

Najmniej inwazyjna laserowa korekcja wzroku

Metoda Trans-PRK to jedyna bezdotykowa metoda laserowej korekcji wzroku.

Skrót Trans-PRK oznacza Trans-epithelial PhotoRefractive Keratectomy. Nabłonek rogówki i korekcja dioptrii odbywa się w pierwszym etapie zabiegu, podczas gdy chirurg korzysta z wysokoprecyzyjnego lasera excimerowego. PRK była kiedyś standardową metodą leczenia oczu laserem, a metoda LASIK ją zastąpiła, ponieważ wiązała się z mniejszym bólem. Jednak technika LASIK zawodziła u Pacjentów, u których rogówka była zbyt cienka lub nieregularna. Nowoczesne możliwości Trans-PRK przyczyniły się do optymalizacji zabiegu w najważniejszym punkcie. Dotyczy to jednak niemal wyłącznie Pacjentów z krótkowzrocznością lub astygmatyzmem. Jeżeli występuje nadwzroczność, leczenie metodą Trans-PRK może być wykonanie pomyślnie tylko wtedy, gdy liczba dioptrii jest stosunkowo niska.

adres:

SwissLaser (Horizon Plaza) ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

telefon:

+48 221 201 690

Image module

Przebieg operacji

Pacjenci nie muszą obawiać się tego typu operacji. Oczywiście, zwykle łatwiej to powiedzieć niż zrobić — w końcu jest to zabieg bezpośrednio na oku. Trans-PRK jest jednak metodą bezdotykową.

Nie można sobie chyba wyobrazić lepiej rozwiniętej technologii niż najnowszej Trans-PRK, która zastąpiła potrzebę wykonania klasycznej operacji, jak w przypadku konwencjonalnej PRK, gdzie chirurg musiał ręcznie usunąć nabłonek. Ponieważ laser excimerowy może wykonać to znacznie dokładniej, ból praktycznie nie występuje. Ponadto proces gojenia się nabłonka jest znacznie szybszy. Z reguły regeneracja nabłonka nie trwa dłużej niż trzy dni.

Po usunięciu nabłonka rozpoczyna się właściwa korekcja — również w tym przypadku za pomocą lasera. Poprzez modelowanie górnej warstwy rogówki eliminuje się wadę wzroku. W celu ochrony rogówki, uśmierzenia bólu i przyspieszenia gojenia się rany, lekarze nakładają na nią na pierwszych kilka dni specjalną soczewkę kontaktową. Pozwala ona na szybką regenerację rogówki, a także chroni przed działaniem i bodźcami z zewnątrz.

Zalety metody Trans-PRK smart surFace

Co zyskujesz dzięki SmartPulse?

  • funkcjonujesz już po 5-7 dniach
  • widzisz dobrze po miesiącu
  • widzisz perfekcyjnie po 3-4 miesiącach

Zakres zastosowania:

  • krótkowzroczność do -6 dioptrii
  • astygmatyzm do 3 dioptrii
  • starczowzroczność – indywidualna kwalifikacja

Co zyskujesz dzięki Trans-PRK smart surFace

  • szybszy powrót do dobrego widzenia zaraz po zabiegu w porównaniu do innych metod powierzchniowych, takich jak PRK, LASEK czy EBK
  • szybsze gojenie nabłonka rogówki
  • powierzchnia rogówki jest bardziej gładka

Ponad milion wykonanych zabiegów na świecie!

Ważne informacje

Decydujący czynnik, by kwalifikować się do leczenia metodą Trans-PRK smart surFace to stabilność wady wzroku przez co najmniej dwanaście miesięcy przed operacją. Nieodzownym warunkiem są również zdrowe oczy. Choroby takie jak zaćma lub schorzenia siatkówki nie pozwalają na leczenie metodą Trans-PRK.

W przypadku leczenia metodą Trans-PRK smart surFace wartość plus 3 dioptrii stanowi wartość maksymalną (jeżeli występuje nadwzroczność) i minus 6 dioptrii (jeżeli występuje krótkowzroczność). Astygmatyzm można leczyć metodą Trans-PRK do wartości 3 dioptrii. O tym, która metoda jest najlepsza dla pacjenta, decyduje wyłącznie lekarz. To on zna pacjenta, a przede wszystkim zna oko, które ma być leczone. W związku z tym nie zawsze o wyborze metody decyduje wyłącznie liczba dioptrii.

Aby zdolność widzenia mogła się zregenerować, potrzeba jeszcze kilku tygodni. W niewielu przypadkach leczeni pacjenci skarżą się, że proces gojenia czasami jest trochę bolesny, u niektórych pacjentów występuje również poczucie przymglenia rogówki/bliznowacenia (efekt haze). Powoduje to zazwyczaj tymczasowe pogorszenie widzenia. Krople do oczu pomagają w tym przypadku przez krótki czas, jednak to przymglenie nie jest trwałe. Niezbędne jest, aby pacjent po zabiegu zawsze stawiał się na zaplanowaną przez okulistę wizytę kontrolną.