Metoda ReLEx® SMILE firmy Carl Zeiss jest uważana za ostatnio rozwiniętą generację laserowej korekcji wzroku. W tej metodzie nazywanej metodą “dziurki od klucza” nie formuje się i nie tnie się płatka rogówki (flapa) – zabieg jest wykonywany przez małe nacięcie na rogówce, w związku z czym jest minimalnie inwazyjny. Oznacza to, że dochodzi do minimalnej ingerencji w rogówce, zatem proces gojenia się oka jest bardzo krótki. Metoda wykonywana jest laserem femtosekundowym VisuMax. Laser femtosekundowy wyznacza tkankę, która ma być usunięta w celu uzyskania lepszego widzenia.

adres:

SwissLaser (Horizon Plaza) ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

telefon:

+48 221 201 690

Image module

ReLex® SMILE jest stosowany tylko u Pacjentów z krótkowzrocznością od -0,5 do -10 dioptrii oraz astygmatyzmem do -5,0 dioptrii. Ze względu na możliwość indywidualizacji korekcji, opartej o topografię rogówki (korekta aberacji wyższego rzędu) stosujemy i polecamy pacjentom metody FemtoLASIK 7D lub TransPRK Smart SurFace.

 

W naszej klinice używamy wyłącznie metody Femto-LASIK 7D -Z-LASIK-Z 3D oraz TransPRK Smart surFace , przy użyciu kombinacji laserów: femtosekundowego LDV Ziemer Z4 i lasera excimerowego Schwind Amaris 1050 RS.

Zalety metody ReLEx SMILE

  • Jest to metoda bezpłatkowa – wewnątrz nienaruszonej rogówki tworzona jest tzw. lenticula (cienki fragment soczewki w rogówce). Następnie wykonuje się minimalnie inwazyjne nacięcie do podejścia. Przez ten mały otwór można potem usunąć soczewkę wewnątrzrogówkową.
  • Korekcja jest wykonywana wyłącznie laserem femtosekundowym Visumax – cały zabieg laserem (formowanie soczewki i nacięcie) jest wykonywany w jednym kroku, przy pomocy lasera.
  • Metoda ReLEx® SMILE może mieć zastosowanie przy dużej krótkowzroczności, do -10 dioptrii.
  • Brak ograniczeń – po zabiegu można wykonywać wszystkie czynności, pocierać oczy, uprawiać sport, nie ma niebezpieczeństwa przesunięcia płatka rogówki.

Wady metody ReLEx® SMILE

  • Nie ma możliwości dodatkowego zabiegu tą samą metodą – nie ma możliwości dokonania korekty wyniku operacji poprzez powtórzenie metody ReLex SMILE. Korekta możliwa jest metodami LASEK/PRK, femtoLASIK z cieńkim płatkiem rogówki, metodą CIRCLE.
  • Brak możliwości zastosowania tzw.  automatycznej cyklorotacji statycznej, ważnej przy korekcji astygmatyzmu.
  • Brak możliwości korekcji nadwzroczności.
  • Brak możliwości korekcji aberacji wyższego rzędu np. koma, aberacji sferycznych lub korekcji aberacji opartych o topografię rogówki (topo-guided).