Blog: Porady specjalisty
Krótka anatomia oka
Oko to jedna z najbardziej złożonych struktur znanych człowiekowi i jako taka większości ludzi wydaje się bardzo tajemnicza.
Kiedy mogę prowadzić samochód po zabiegu laserowej korekcji wzroku?
Jeśli operacja laserowej korekcji wzroku przebiegła bez komplikacji, będziesz w stanie prowadzić samochód już po 24-48 godzinach od zabiegu.
Refrakcyjna wymiana soczewek – alternawtywa dla laserowej korekcji wady wzroku, ale i coś więcej
Refrakcyjna wymiana soczewki polega na usunięciu własnej soczewki pacjenta i zastąpieniu jej sztuczną soczewką korygującą wadę wzroku.
Jaka jest najbardziej zaawansowana procedura w ramach laserowej chirurgii oka?
Laserowa chirurgia oka sama w sobie stanowi niesamowity postęp w stosunku do wcześniejszych metod korekcji wzroku, takich jak standardowe operacje skalpelem.
Czy laserowa chirurgia oka może leczyć zeza (strabismus) i diplopię podwójne widzenie (diplopię)?
Zabiegi laserowej chirurgii oka nie są stosowane w leczeniu zeza, ponieważ w leczeniu tym wymagana jest interwencja w mięśnie wokół oka, a zabieg laserem nie daje takich możliwości. Ale…
Jak szybko po laserowej operacji oka mogę oglądać telewizję?
Przez kilka dni po laserowej operacji oka ograniczenie oglądania telewizji, pracy przy komputerze i wszelkiej aktywności określanej eufemistycznie “patrzeniem się w ekran” to konieczność. Dlaczego?
Jak przetestować swój wzrok w domu?
Czy możemy przetestować nasz wzrok w domu? Tak, to możliwe. Wynik badania należy traktować jako orientacyjny i udać z nim do specjalisty.
Czy laserowa korekcja wady wzroku albo usunięcie zaćmy mogą być objęta ubezpieczeniem?
Niestety, od lat nic się nie zmienia: laserowa korekcja wady wzroku nie jest refundowana przez polski NFZ, nie ma też możliwości wykupienia prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które obejmowałoby ten rodzaj interwencji chirurgicznej w obrębie oka.
Czeka Cię operacja zaćmy? Przygotuj się do niej bez stresu!
Zdecydowałeś się na operację zaćmy? Nie denerwuj się! Poczytaj o tym schorzeniu i metodach jego leczenia – kiedy człowiek wie, z czym się mierzy, przestaje się bać, a zaczyna… przygotowywać do zabiegu. Podpowiadamy jak zrobić to krok, po kroku.
Czym zajmuje się optometrysta i czym różni się od okulisty
Optometria to dziedzina wiedzy, której przedmiotem zainteresowania jest proces widzenia oraz wszystko to, co służy ochronie i usprawnieniu tego procesu. Pierwszy w Polsce Zakład optometrii powstał w Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 1983 roku, a 11 lat później, zarządzeniem rektora, powołano pierwsze w Polsce Podyplomowe Studium Optometrii. Dziś optometrię studiuje się jako […]
Nasze lokalizacje
SwissLaser sp. z o. o.
ul. Kolejowa 1, 01-217 Warszawa
SwissLaser Kraków sp. z o. o.
ul. Kluczborska 15/U3, 31-271 Kraków