Blog: Choroby oczu

Leczenie zaćmy

Leczenie zaćmy

Choć najczęściej kojarzymy zaćmę (łac. cataracta) z podeszłym wiekiem pacjenta, może się ona pojawić także u dzieci. Zaćma wrodzona pojawia się już w momencie narodzin, może też rozwijać się u dzieci w pierwszych latach życia.

Leczenie stożka rogówki

Leczenie stożka rogówki

Stożek rogówki to postępująca choroba oczu prowadząca do ścieńczenia i zniekształcenia rogówki, a w dalszej kolejności do pogorszenia wzroku – krótkowzroczności i astygmatyzmu a często także nadwrażliwości na światło.

Leczenie astygmatyzmu

Leczenie astygmatyzmu

Oprócz najpopularniejszych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność, coraz częściej diagnozuje się u Pacjentów astygmatyzm. Czym charakteryzuje się ta choroba i jakie są jej objawy?

Leczenie dalekowzroczności

Leczenie dalekowzroczności

Nadwzroczność (hypermetropia, hyperopia) nazywana także dalekowzrocznością to wada wzroku polegająca na tym, że równoległe promienie świetlne wpadające do oka po przejściu przez ośrodki optyczne oka załamują się nie na siatkówce lecz za nią, a powstający na siatkówce obraz jest nieostry. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zbyt krótka gałka oczna lub zbyt mała siła łamiąca rogówki lub soczewki.

Leczenie krótkowzroczności

Leczenie krótkowzroczności

Krótkowzroczność (miopia) to wada wzroku polegająca na tym, że równoległe promienie świetlne wpadające do oka załamują się nie na siatkówce, lecz przed nią. Krótkowidz widzi niewyraźnie przedmioty oddalone od siebie i żeby wyostrzyć obraz, wciąż mruży oczy. I wyższa miopia, tym mniejsza odległość, z której widzi się wyraźnie.

Leczenie starczowzroczności

Leczenie starczowzroczności

Starczowzroczność zwana też prezbiopią to nie wada wzroku, a zespół zmian, jakie zachodzą wraz z wiekiem w ludzkim oku. Szacuje się, że blisko 10 milionów Polaków boryka się z prezbiopią, zupełnie nie mając o tym pojęcia i traktując kłopoty z czytaniem drobnego druku czy ostrym widzeniem po zmroku jako coś naturalnego.

Nasza lokalizacja

Nasza klinika okulistyczna znajduje się w doskonałej lokalizacji w pobliżu Galerii Mokotowskiej. Badanie możesz wykonać podczas zakupów!


SwissLaser (Horizon Plaza)
ul. Domaniewska 39A, 02-672 Warszawa

Umów wizytę